noclegi Małopolska
Strona Główna » Atrakcje turystyczne w Małoplsce, ciekawostki, zabytki, niezwykła przyroda - Lista artykułów
Znaleziono  32  artykułów   |  Wyświetlane:  0 - 10

Błonia Krakowskie

Słynne Błonia Krakowskie to rozległa łąka, oddalona zaledwie o kilkanaście minut spacerem od Rynku Głównego.
Cmentarz Rakowicki - Kraków

Cmentarz Rakowicki to ogromna (42ha), jedna z najbardziej znanych nekropolii w Polsce, położona w centrum Krakowa, tuż obok Dworca Głównego.
Droga Królewska - szlakiem najcenniejszych zabytków Krakow

Droga Królewska to nazwa nadana ciągowi ulic Floriańskiej i Grodzkiej, wzdłuż którego znajdują się najcenniejsze zabytki Krakowa.
Imprezy cykliczne w Krakowie

Kraków szczyci się wieloma, bardzo znanymi imprezami cyklicznymi, rozsławionymi na całą Polskę. Organizowane są one praktycznie przez cały rok, co świadczy o bogatym życiu kulturowym miasta.
Jasna Góra

Jasna Góra bez wątpienia jest największym ośrodkiem kultu religijnego w Polsce. Każdego roku setki tysięcy, jeśli nie miliony pielgrzymów przybywają do Częstochowy, aby pomodlić się przed obrazem Czarnej Madonny...
Katedra Wawelska

Pierwsza katedra, znajdująca się w miejscu obecnej, powstała w początkach XI wieku, po ustanowieniu w Krakowie biskupstwa.
Kazimierz w Krakowie

Słynny Kazimierz, część obecnego Starego Miasta, od początku swojego istnienia był oddzielonym od Krakowa miastem, choć leżał w bezpośrednim sąsiedztwie.
Kościół Mariacki - Kraków

Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, szerzej znany jako Mariacki, jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zabytków nie tylko Krakowa, ale całej Polski.
Komunikacja na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Dostępność komunikacyjna Jury Krakowsko-Częstochowskiej uznać należy za dobrą. Ze względu na położenie w rejonie dużych miast, dojazd wszelkimi środkami transportu nie powinien nastręczać problemów.
Kopalnia Soli w Wieliczce - zwiedzanie

Przez ponad 700 lat eksploatacji złóż soli w podkrakowskiej Wieliczce, wydrążono 26 szybów głównych i 180 małych szybów łączących poszczególne poziomy kopalni...