noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -HOTELE -Jura Krakowsko-Częstochowska

Hotel ORIENT - noclegi, Kraków, Małopolska

HOTELE  Jura Krakowsko-Częstochowska

31-589 Kraków, ul. Sołtysowska 25b

Telefon  (12) 646 91 00
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
noclegi, pokoje, pokoje do wynajęcia, wczasy, wypoczynek, urlop, wakacje, ferie, Kraków, Małopolska, tanie noclegi, hotele, hotele w Krakowie, Orient, hotel Orient w Krakowie, noclegi w Krakowie, pokoje do wynajęcia w Krakowie, pokoje do wynajęcia w Małopolsce, noclegi w hotelu w Krakowie
Piktogramy
Udogodnienia dla niepełnosprawnych łącze internetowe Łazienka przy pokoju Parking Telewizja SPA

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENNIK
 Ceny noclegów od 110.00  zł do 330 zł
Szczegółowe informacje dotyczące noclegów dostępne na naszej stronie internetowej.

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z usług wyjątkowego, wielokrotnie nagradzanego Hotelu Orient ****  od niedawna zarządzanego przez Turystyczną Sieć Marzeń – Grupę Geovita, będącego własnością Spółki Poszukiwania Nafty i Gazu w Krakowie. Powstały w 2000 roku Hotel Orient stara się biec z nurtem rozwijającej się branży hotelarskiej przez co nadal zaskakuje świeżością. Obiekt stanowi wysublimowane połączenie elegancji z nowoczesnością     i komfortem.


Naszym Gościom oferujemy nowocześnie i komfortowo wyposażone pokoje. Na trzech piętrach hotelu Orient znajdują się pokoje jedno i dwuosobowe oraz trzy pokoje typu studio. W zależności od życzenia Gości zapewniamy pokoje typu twin lub double, jak również pokój dla osób niepełnosprawnych.

Pokoje są w pełni klimatyzowane, a na ich wyposażeniu jest wszystko czego potrzebuje wymagający turysta lub biznesmen:
 • telewizja satelitarna,
 • telefon,
 • bezpłatny dostęp do Internetu.

W pokojach znajdują się również minibarki. Wygodne łóżka po wyczerpującym dniu pozwalają na spokojny i komfortowy sen.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Kompleks Hoteli Orient jest doskonale przygotowany do organizacji i obsługi:
 • konferencji;
 • szkoleń;
 • kameralnych spotkań biznesowych;
 • bankietów;
 • firmowych imprez integracyjnych i motywacyjnych;
 • eventów;
 • imprez rodzinnych (przyjęcia weselne, komunie, chrzciny i innych).

KONFERENCJE

Hotel Orient  zaprasza do skorzystania z usług centrum konferencyjno – szkoleniowego. Nasz obiekt, wyposażony w profesjonalne zaplecze techniczne, to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, seminariów czy spotkań służbowych.

Do Państwa dyspozycji oddajemy w sumie 4 sale konferencyjne i szkoleniowe:
 • 3 sale w hotelu Orient część * * * *
 • 1 salę w hotelu Orient część * * *

Proponujemy zarówno sale z dużą ilością światła dziennego jak i te bardziej kameralne. W klimatyzowanych i wyposażonych w niezbędny sprzęt pomieszczeniach istnieje możliwość zorganizowania spotkania dla zarówno 15-tu jak i 90-ciu osób.

Organizujemy także bankiety i wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Zapewniamy kompletną obsługę spotkań, pomoc w organizacji oprawy artystycznej i muzycznej oraz pakiet dodatkowych usług i atrakcji. Nasz doświadczony zespół z przyjemnością pomoże Państwu w wyborze sali, menu oraz organizacji czasu wolnego.

Dysponujemy parkingiem mogącym pomieścić samochody wszystkich naszych Gości.

Chętnie przygotujemy wszelkie dodatkowe atrakcje według Państwa sugestii - w sezonie letnim szczególnie polecamy skorzystanie z naszego ogrodu grillowego.

Po zakończeniu spotkania oferujemy Państwu odpoczynek w Centrum Rekreacji oraz nocleg w komfortowych pokojach – wyposażyliśmy je we wszystko, co jest potrzebne do relaksu po pracowitym i ciężkim dniu.

RESTAURACJA

Nastrojowe wnętrza gwarantują naszym gościom mile spędzone chwile, a przysmaki kuchni polskiej i międzynarodowej, dopełnione wybornymi gatunkami win zadowolą każde podniebienie.

 • Śniadania hotelowe przygotowane w formie bufetu szwedzkiego - 7:00 – 11:00
 • Restauracja hotelowa - 12:00 – 23:00
 • Drink-bar - 13:00 – 24:00
 • W sezonie letnim – ogród grillowy

Restauracja Hotelu Orient*** wabi swoją kameralnością, gdzie w ciepłej i rodzinnej atmosferze serwujemy przysmaki kuchni polskiej i międzynarodowej. Bogate menu i piękne wnętrza gwarantują naszym gościom niezapomniane chwile.

W naszych salach organizujemy lunche biznesowe, szkolenia, konferencje, zjazdy firmowe, wernisaże, uroczyste bankiety i kolacje, chrzciny, komunie, przyjęcia weselne oraz wszelkie inne imprezy na Państwa życzenie.

Oferujemy profesjonalną pomoc w przygotowaniach przyjęcia i zapewniamy:
 • klimatyzowaną salę dostosowaną do Państwa potrzeb,
 • profesjonalny i zaangażowany zespół pracowników,
 • pomoc w organizacji usług dodatkowych: DJa, kabaretu lub orkiestry,
 • wyśmienite menu,
 • usługi Centrum Rekreacji  - pakiety specjalnie skomponowane dla Młodej Pary, atrakcyjne rabaty dla gości weselnych,
 • apartament dla Nowożeńców gratis!

» ATRAKCJE «

Atrakcje turystyczne i muzea w Krakowie

 • Bazylika Mariacka - Jeden z najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski. Wspaniała świątynia ufundowana przez krakowskich mieszczan, która powstała w XIV - XV wieku. Mieści dzisiaj niebywałą liczbę cennych dzieł. Najcenniejszym jest Ołtarz Mariacki - wielki, gotycki poliptyk autorstwa Wita Stwosza z XV wieku, poświęcony życiu Matki Boskiej.
 • Sukiennice - Sukiennice były zadaszonymi kramami targowymi, z których za czasów Kazimierza Wielkiego powstał zwarty budynek z wewnętrznym korytarzem. Obecnie w kramach można kupić pamiątki, można też odpocząć w jednej z najsłynniejszych kawiarni krakowskich - "Noworolski".
 • Wieża Ratuszowa - Gotycka wieża z XIV wieku, która ocalała ze zburzonego w 1820 roku ratusza - głównego gmachu administracyjnego miasta. Zwiedzający mogą oglądać piękną salę dawnej kaplicy, a w Sali parterowej unikatowy zestaw znaków kamieniarskich.
 • Collegium Maius - Najstarsza budowla Akademii Krakowskiej, utworzona z kilku domów miejskich w ciągu XV stulecia. Obecnie jest tutaj Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zawierającego główne przedmioty związane z dziejami uniwersytetu. W zbiorach muzeum znajduje się zespół przyrządów astronomicznych, w tym także te, którymi posługiwał się Mikołaj Kopernik. Wśród eksponatów znajduje się także astrolabium arabskie z 1054 oraz tzw. Globus Jagielloński, który jest jednym z najstarszych globusów, na którym umieszczono nazwę Ameryka.
 • Muzeum Narodowe - Gmach Główny - Prezentowane są tutaj wystawy stałe i czasowe. Założeniem wystawy stałej Galeria Sztuki Polskiej XX wieku jest prezentacja dorobku artystycznego z dziedzin takich jak malarstwo, rysunków, grafiki i rzeźby. Pozostałe wystawy to Broń i Barwa w Polsce i Galeria Rzemiosła Artystycznego.
 • Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach - najstarszy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Zapoczątkowany został przez Henryka Siemiradzkiego, który ofiarował mu swój słynny obraz Pochodnie Nerona. Pierwsza stała wystawa została otwarta w Sukiennicach w 1884 roku. Obecnie Galeria jest największą w Polsce stała ekspozycją XIX wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Dzieła wystawione są w 4 salach.
 • Muzeum Książąt Czartoryskich - Muzeum, którego początek sięga 1801 roku, kiedy otwarto Świątynię Sybilli w Puławach - prywatne muzeum założone przez księżnę Izabellę Czartoryską. Zbiory Muzeum Czartoryskich zawierają dzieła malarstwa europejskiego XIII - XVIII w. (m.in. słynna Dama z gronostajem Leonarda da Vinci oraz Krajobraz z miłosiernym samarytaninem Rembrandta), zabytki europejskiego i islandzkiego rzemiosła artystycznego od średniowiecza do XIX w., grafiki, sztuki starożytnej oraz militaria (m.in. szablę samego Lorda Blayneya).
 • Barbakan - Barbakan (zwany także Rondlem) jest najbardziej na północ wysuniętą częścią fortyfikacji miejskich. W czasach średniowiecznych był połączony z Bramą Floriańską i stanowił początek tzw. Drogi Królewskiej od bram Miasta na Zamek Wawelski.
 • Brama Floriańska z murami miejskimi - Główna brama miejska, powstała w końcu XIII wieku. W końcu XV w. wzniesiono ceglaną kondygnację z machikułami na kamiennych kroksztynach i połączono bramę z Barbakanem szyją (wyburzoną w 1 połowie XIX w.). Od tego czasu stała się reprezentacyjną bramą do miasta na Drodze Królewskiej, prowadzącej na Wawel. Do bramy przylegał mur obronnych z czasów średniowiecza, który dziś zachował się jedynie we fragmentach.
 • Dom Jana Matejki - Muzeum prezentuje całość prac Jana Matejki - najsłynniejszego polskiego malarza w jego domu rodzinnym. Znajdują się tutaj liczne portrety i szkice oraz kolekcja przedmiotów, strojów i tkanin, służących jako rekwizyty w obrazach historycznych.
 • Muzeum Młodej Polski Rydlówka - Muzeum jest poświęcone "Weselu", sławnemu dramatowi Stanisława Wyspiańskiego. Dworek wybudowany został w 1984 roku i mieszkał w nim malarz Włodzimierz Przerwa - Tetmajer, natomiast od roku 1908 dworek jest w posiadaniu rodziny Rydlów. W dworku tym bawiono się 21 listopada 1900 roku w drugim dniu po ślubie Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną. Świadkiem na ślubie i uczestnikiem zabawy był Stanisław Wyspiański, zaprzyjaźniony z Rydlem. Wydarzenie to stało się inspiracją i kanwą "Wesela", do dziś aktualnego polskiego dramatu narodowego, największego od czasów "Dziadów" Adama Mickiewicza.
 • Muzeum Stanisława Wyspiańskiego - Muzeum, które zgromadziło największą w Polsce kolekcję prac Stanisława Wyspiańskiego. Oglądać można portrety, projekty polichromii i witraży do kościoła franciszkanów Domu Lekarskiego, projekty scenografii teatralnych, meble (np. do mieszkania Tadeusza Boya Żeleńskiego) oraz zdjęcia i niewielki zbiór pamiątek rodzinnych.
 • Pałac Krzysztofory - Znajduje się tutaj stała wystawa Z dziejów i kultury Krakowa. Przedstawia ona dzieje Krakowa od czasów lokalizacji od 1257 roku do 1939. Jest to jeden z najładniejszych pałaców Krakowa, którego dawna świetność przypominają piękne stinki Baltazara Fontanny.
 • Kamienica Hipolitów - Znajduje się tutaj stała ekspozycja Mieszczański dom. Pokazuje ona, jak kiedyś mieszkali krakowianie, jak urządzali swoje mieszkania i w jakich warunkach żyli. Można zobaczyć wnętrza od XVII w. do XIX w.
 • Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie - Jedyne w Polsce muzeum lotnictwa, położone na byłym historycznym, najstarszym w Polsce lotnisku. Zgromadzono tu ponad 140 samolotów, szybowców i helikopterów od konstrukcji z okresu pionierskiego poczynając a na współczesnych kończąc. Kolekcję uzupełnia największy w Europie zbiór silników lotniczych.
 • Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie - Zbiory Muzeum Inżynierii Miejskiej obejmują obiekty z zakresu historii komunikacji miejskiej, inżynierii miejskiej, historii polskiej motoryzacji, krakowskiego rzemiosła i przemysłu, techniki. Muzeum mieści się w zabytkowym kompleksie zajezdni tramwajowych.
 • Kopiec Kościuszki - Usypany został na Wzgórzu św. Bronisławy. Prace rozpoczęto 19 października 1820 r., a zakończono 25 października 1823. Kopiec mierzy 34,1m wysokości i zawiera ziemię z pól bitewnych Powstania Kościuszkowskiego (Racławice, Maciejowice i Dubienka) oraz amerykańskiej wojny niepodległościowej. W pogodne dni z tarasu na szczycie kopca roztacza się wspaniała panorama Krakowa.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.