noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -HOTELE -Pogórze Wiśnieckie

HOTEL CLASIC - noclegi w Wieliczce, Małopolska

HOTELE  Pogórze Wiśnieckie

32-020 Wieliczka, ul. Dembowskiego 60

Telefon  -
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
narty, Małopolska, noclegi, góry, wczasy, urlop, Wieliczka, wakacje, wypoczynek, tanie pokoje, pokoje Małopolska, pokoje gościnne w Wieliczce, agroturystyka, ferie w górach, ferie zimowe, ferie zimowe w górach, święta w górach, sylwester w górach, kolonie w górach, wyciągi narciarskie, Hotel Clasic, nocleg z wyżywieniem w Małopolsce, Pogórze Wiśnieckie
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik
 pok. 1 osobowy 130.00  zł/doba
 pok. 2 osobowy 160.00  zł/doba
 pok. 3 osobowy 190.00  zł/doba
 śniadanie od 12.00  zł/osoba

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Restauracja
Nasi kucharze znają się na swojej sztuce i dlatego potrawy serwowane w naszej restauracji są w stanie sprostać nawet najwybredniejszym podniebieniom.

Sala Konferencyjno-Bankietowa
W naszej klimatyzwanej sali konferecyjnej organizujemy przyjęcia, bankiety, wesela. Maksymalnie możemy przyjąć 80 osób. Uczestnikom oferujemy zakwaterowanie w kompleksie.

Sala Bankietowo-Weselna
Wspaniałe wnętrza wzbogacone subtelną dekoracją weselną zachwycą wszystkich Gości,a umiejętności kulinarne Szefa Kuchni oraz obsługa kelnerska pozwolą Państwu poczuć się naprawdę wyjątkowo.

W prezencie od hotelu Nowożeńcy otrzymają apartament ze śniadaniem,a dla Gości - specjalna oferta cenowa noclegów.
SERDECZNIE PAŃSTWA ZAPRASZAMY!!!!

» DODATKOWE INFORMACJE «

Średni koszt obiadu to 18-20 zł.

» ATRAKCJE «

Wieliczkę z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano w 1978 na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, dzięki czemu zwiększył się ruch turystyczny.

26 czerwca 2004, na "II Forum Polskich Miast i Miejsc UNESCO", miasta i obiekty w Polsce, znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, w celu przekazywania informacji, współpracy i promocji skupiły się w Ligę Polskich Miast i Miejsc UNESCO. Siedzibą Ligi został Toruń, a jej pierwszym prezesem Marcin Zamoyski.

Podziemna trasa turystyczna stanowi najważniejszy produkt turystyczny Wieliczki decydujący o jej tożsamości na rynku krajowym i zagranicznym. Obok tej głównej atrakcji turystycznej, Wieliczka posiada szereg zabytków architektury naziemnej związanej z historią i kulturą miasta, lecz mają duże mniejsze znaczenie w turystyce miejscowej.

Szlaki turystyczne
Szlak architektury drewnianej
Trasa beskidzka nr 4 (pogórza Beskidzkiego). Trasa biegnie od skansenu w Dobczycach przez między innymi Raciechowice, Nowy Sącz, Stary Sącz do cerkwi w Wojkowej. Na trasie znajduje się również Kościół św. Sebastiana w Wieliczce.

Szlak Kopalniano-Przemysłowy (szlak techniki)
Szlak ma długość 438 km i biegnie przez Klucze, Bukowno, Chrzanów, Tenczynek, Czerna, Dębnik, Niedźwiedzia Góra, Nawojowa Góra, Skawina, Kraków, Wieliczka-Kopalnia Soli, Dobczyce, Bochnia, Brzesko, Tarnów, Tuchów, Libusza, Gorlice, Grybów, Kamionka Wielka, Nawojowa, Nowy Sącz, Klęczany, Gaboń, Kluszkowce, Nowy Targ.

Szlak "żółty" turystyki pieszej i rowerowej, Wieliczka-Dobczyce.
Z Wieliczki szlak wiedzie koło Zamku Żupnego, Kościoła św. Klemensa przez Rynek Górny do Kościoła św. Sebastiana i dalej poprzez Lednicę Górną, Chorągwicę, Dobranowice, Hucisko, Rudnik, Dziekanowice i Przymiarki na Stary Rynek do Dobczyc. Prowadzi on turystę wzniesieniami o licznych, interesujących punktach widokowych, między innymi: Chorągwica, przysiółek Granie k. Dobczyc. Szlak posiada znaczne walory krajobrazowe.

Szlak rowerowy – 23 kilometry po Pogórzu Wielickim
Wieliczka – Siercza – Brzeziny – Pawlikowice – Koźmice Małe – Raciborsko – Grajów – Dobranowice – Sułów – Biskupice – Tomaszkowice – Lednica Górna – Lednica Dolna – Wieliczka. Punkty widokowe zlokalizowane w miejscowościach Pawlikowice, Raciborsko, Biskupice, Tomaszkowice.

Szlak rowerowy zielony.svg Zielony szlak rowerowy w gminie Wieliczka (15,5 km)
Wieliczka – Grabówki – Sygneczów – Podstolice – Janowice – Siercza – Wieliczka

Kopalnia Soli "Wieliczka" jest jednym z najstarszych zakładów przemysłowych na świecie, jej początki sięgają XIII wieku. Przez całe stulecia była źródłem dochodów państwa, wpływała na rozwój kultury, dzisiaj jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich obiektów turystycznych. Kilkusetletnia eksploatacja złoża soli kamiennej ukształtowała obecny wygląd wyrobisk górniczych. Komory znajdują się pod miastem, usytuowane są na dziewięciu poziomach, sięgają głębokości 327 m. Podziemna Wieliczka to blisko 300 km chodników i ok. 3000 komór. Część udostępniona dla turystów obejmuje 3,5 kilometrowy odcinek, położony na głębokości od 64 m do 135 m. W kopalni odbywają się takie imprezy jak Podziemny Festiwal Tańca "O Solny Skarb" oraz Podziemne Międzynarodowe Targi Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii. Targi odbywają się od 1996. Producenci i sprzedawcy biżuterii z Polski, Czech, Niemiec, Rosji i Ukrainy prezentują tu swoje wyroby: bursztynową biżuterię, kolekcje minerałów i skamielin.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.