noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Wyżyna Miechowska

Gospodarstwo Agroturystyczne U Jagody - noclegi, Bodzentyn

AGROTURYSTYKA  Wyżyna Miechowska

26-010 Bodzentyn, Święta Katarzyna Spacerowa 14

Telefon  691-772-203, (41)-311-21-47
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
pokoje, noclegi, góry, Gospodarstwo Agroturystyczne u Jagody, noclegi Bodzentyn, agroturystyka w świętokrzyskim, narty, dom Bodzentyn, noclegi w górach tanie noclegi, ferie Bodzentyn, pokoje w Górach Świętokrzyskich, święta w Małopolsce, Bodzentyn, Małopolska, świętokrzyskie, święta, ferie, wypoczynek, pokoje w Małopolsce, tanie pokoje, pokoje gościnne Bodzentyn, pokoje w górach
Piktogramy
Aneks kuchenny Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Gospodarstwo Agroturystyczne "U Jagody" położone w Św. Katarzynie u podnóża Łysicy. Położenie w odległości około 300 m od ruchliwej drogi gwarantuje cisze i spokój naszym gościom.

Do dyspozycji naszych gości oddajemy:

 • jeden pokój z łazienką dwuosobowy lub 2+1dwa pokoje 3 i 4 osobowy ze wspólną łazienką w korytarzu
 • w pokojach TV
 • wyposażoną kuchnię wyłącznie do dyspozycji gości.
 • pokoje znajdują się na piętrze niezależnym od gospodarzy

Dom położony jest na dużej posesji pośród drzew, kwiatów skąd rozpościera się widok na Łysicę, Górę Klonowa, Radostową. Posiadamy również miejsca do palenia ognisk, grillowania i spędzania wolnego czasu, oraz organizowania biesiad.

Gospodarze posiadają 3 konie przystosowane do jazdy w siodle jak i przejażdżek bryczką. W zimie organizujemy kuligi z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Na miejscu można wypożyczyć rowery górskie.

Św. Katarzyna jest doskonałą bazą turystyczną, skąd rozchodzą się liczne szlaki turystyczne do większości atrakcji gór Świętokrzyskich.

W pobliżu: w odległości około 1,5 km znajdują się wyciągi narciarskie w Krajnie, w odległości około 3 km znajduje się nowo wybudowany zbiornik wodny w Wilkowie, oświetlony całą dobę ze ścieżką spacerową wokół.zalew w Cedzynie - 12 km


Zapraszamy serdecznie przez cały rok!

» ATRAKCJE «

Bodzentyn – miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim. Jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy Bodzentyn. Prawa miejskie w latach 1355-1870 i ponownie od 1994. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. kieleckiego.

Jest ośrodkiem usługowym i krajoznawczym. Położony w Górach Świętokrzyskich, u stóp Pasma Klonowskiego, nad Psarką (dorzecze Kamiennej). Znajduje się tu siedziba dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W mieście działa Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna. Funkcjonuje tu przetwórnia owocowo-warzywna.

Bodzentyn jest lokalnym węzłem drogowym. Krzyżują się tu drogi wojewódzkie nr 751 i 752. Przez miasto przepływa niewielka rzeka Psarka, dopływ Świśliny.

Według danych z 31 grudnia 2004 miasto miało 2271 mieszkańców.

W XIV wieku miasto nosiło nazwę Bodzęcin, od imienia założyciela, biskupa Bodzęty (Bodzanty). Współczesna nazwa utrwaliła się na skutek pisowni dokumentów łacińskich (Bodzentin w 1439). W gwarze ludowej utrzymuje się nazwa Bozecin. Pod koniec XIX wieku w użyciu były wariantywne formy: Bożęcin i Borzęcin

Zabytki:

 • Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa, gotycki z lat 1440-1452 z ołtarzem z 1 poł. XVI w.
 • Ruiny zamku wzniesionego w XIV w. przez Floriana z Mokrska i przebudowanego w XIV w.
 • Ruiny kościoła św. Ducha z XVII w. Murowana budowla powstała na miejscu drewnianej świątyni z XV w. Do jej południowej ściany przylegał budynek szpitala. Kościół uległ zniszczeniu w czasie pożaru w 1917. Kościół został odbudowany i 23.05.2010 r. odbyło się poświęcenie świątyni. Przy ruinach rosną lipy – pomniki przyrody.
 • Zagroda Czernikiewiczów z 1809 – oddział Muzeum Wsi Kieleckiej ze zbiorami etnograficznymi,
 • Układ architektoniczny, typowy dla średniowiecznych miast, o regularnym planie z dwoma rynkami i pozostałościami dawnych obwarowań miejskich z XIV wieku.
 • Kamienice i domy tzw. z przejezdnymi sieniami z XVIII i XIX w.,
 • Cmentarz parafialny z symboliczną mogiłą powstańców styczniowych, ufundowaną w 1917 przez gminę oraz Koło Macierzy Szkolnej. Na cmentarzu znajduje się także zbiorowa mogiła i pomnik 39 osób rozstrzelanych 1 czerwca 1943.
 • Ruiny murów obronnych
 • Cmentarz wojenny z I wojny światowej,
 • Cmentarz żydowski,
 • Ośrodek sztuki ludowej (tkactwo)

Przez miasto przechodzi niebieski szlak turystyczny im. E. Wołoszyna z Wąchocka do Cedzyny, zielony szlak turystyczny ze Starachowic do Łącznej oraz czerwony szlak rowerowy z Cedzyny do Nowej Słupi.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.