noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Podgórze Bocheńskie

Gospodarstwo Agroturystyczne PORĄBCZANKA - noclegi

AGROTURYSTYKA  Podgórze Bocheńskie

32-854 Porąbka Uszewska, Porąbka Uszewska 231

Telefon  (14)-665-65-30
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
narty, Małopolska, noclegi, góry, wczasy, urlop, Podgórze Bocheńskie, wakacje, wypoczynek, tanie pokoje, pokoje Małopolska, pokoje gościnne Porąbka Uszewska, agroturystyka, ferie w górach, ferie zimowe, ferie zimowe w górach, święta w górach, sylwester w górach, kolonie w górach, wyciągi narciarskie, Gospodarstwo Agroturystyczne Porąbczanka
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja Wyzywienie Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Szczegółowa oferta cenowa dostępna pod numerem telefonu: (14)-665-65-30

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Gospodarze "Porąbczanki" zapraszają wczasowiczów do samodzielnego mieszkania wakacyjnego urządzonego na parterze domu.

Do dyspozycji gości pozostają
2 pokoje 2-osobowe, pokój wypoczynkowy z kominkiem, łazienka i kuchnia. W ofercie również całodzienne wyżywienie. Wczasowicze mogą również stołować się samodzielnie korzystając z produktów dostępnych w gospodarstwie: drób, jajka, warzywa, owoce. Goście przyjeżdżający własnym pojazdem mogą liczyć na miejsce parkingowe i garaż, mogą korzystać z kącika wypoczynkowego, dla dzieci przygotowano plac zabaw z huśtawką, piaskownicą i dmuchanym basenikiem.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

» DODATKOWE INFORMACJE «

Gospodarze zapraszają na piesze wycieczki po okolicy, plecenie wianków, koszyczków, naukę rozpoznawania kwiatów i ziół.

» ATRAKCJE «

Jedną z mniej znanych, ale wartą odwiedzenia miejscowością w Małopolsce jest Porąbka Uszewska (powiat brzeski, gmina Dębno). Główną atrakcją turystyczną i religijną Porąbki jest kopia groty Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Budowę groty zainicjował ks. Jan Palka. W 1900 roku odbył on pielgrzymkę do Lourdes. Po powrocie postanowił wybudować grotę przypominająca tamto miejsce i objawienia Maryi. Prace przy budowie zostały zakończone w 1904 roku i wtedy też dokonano uroczystego poświęcenia groty. W ciągu ostatnich 20 lat grota była klika razy rozbudowywana i remontowana. W 2000 roku wykonano malowniczą alejkę prowadzącą od kościoła do groty.

Rosnąca popularność Sanktuarium NMP w Porąbce Uszewskiej sprawiła, że przybywa tutaj coraz więcej pielgrzymów, zarówno indywidualnie jak i grupowo. Przyczyniło się to do powstania zajazdu z restauracją w budynku dawnej plebanii, zaraz w pobliżu groty i kościoła. Od kilku lat przy Sanktuarium działa również diecezjalne biuro pielgrzymkowe, organizujące wyjazdy do sanktuariów w wielu krajach. W grocie przy ołtarzyku św. Bernadetty można nabrać wody zmieszanej z wodą z Lourdes.

Ciekawe miejsca w okolicy
  • góra Bocheniec (Rogal), na szczycie której znajduje się zabytkowy kościółek pw św. Anny oraz punkt widokowy skąd widać Brzesko i Tarnów
  • dąb Jasiek w Dołach
  • zamek w Dębnie
  • zabytkowy drewniany kościółek w Złotej

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.