noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Podgórze Bocheńskie

Gospodarstwo Agroturystyczne i Pensjonat Henrykówka

AGROTURYSTYKA  Podgórze Bocheńskie

32-720 Nowy Wiśnicz, Leksandrowa 21

Telefon  kontakt e-mailowy
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
Gospodarstwo Agroturystyczne i Pensjonat Henrykówka, agroturystyka, Nowy Wiśnicz, Pogórze Karpackie, góry, ferie zimowe, agroturystyka w górach, agroturystyka na Pogórzu Karpackim, wypoczynek, wczasy, urlop, wakacje, wakacje z rodziną, wczasy z rodziną, wypoczynek w Leksandrowej, ferie zimowe z rodziną, ferie zimowe na Pogórzu Karpackim, agroturystyka Nowy Wiśnicz
Piktogramy
Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Ceny wynajmu ustalane są telefoniczne - Prosimy o kontakt!

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Gospodarstwo Agroturystyczne i Pensjonat Henrykówka

Jezeli szukacie Państwo ustronnego, a zarazem urokliwego miejsca, gdzie można spędzić weekend, urlop, zorganizować imprezy firmowe i rodzinne lub też znaleźć sympatyczny, tani nocleg proponujemy zapoznać się z naszą ofertą.
Miejsce wypoczynku naszych Szanownych Gości jest z roku na rok rozbudowywane i wzbogacane o nowe propozycje przystosowane do aktywnego wypoczynku dorosłych i dzieci z dala od zatłoczonych placów zabaw i miejskiego zgiełku. Wiele atrakcji na miejscu, a także doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicznych zabytków Nowego Wiśnicza , Bochni czy Krakowa czyni z gospodarstwa agroturystycznego "Henrykówka" bardzo atrakcyjne miejsce rodzinnego wypoczynku dla dorosłych i dzieci.
Pensjonat Henrykówka znajduje się wsród pól i lasów nieopodal Nowego Wiśnicza w miejscowości Leksandrowa, na zboczu wzniesienia, z którego rozpościera sie panorama okolic ze słynnym Zamkiem Lubomirskich oraz Beskidu Wyspowego na południu.
Ta atrakcyjna lokalizacja połaczona z walorami otoczenia pensjonatu i miłą obsługą komponują się razem w ofertę miłego spędzenia wolnego czasu ..
Serdecznie Zapraszamy!

» DODATKOWE INFORMACJE «

Oferta
 • Organizacja imprez i szkoleń firmowych
 • Imprezy weekendowe rodzinne( m.in. wesela)
 • Pobyty wypoczynkowe (urlopy, wakacje)
 • Sympatyczne, tanie noclegi

Kompleks wypoczynkowy oferuje :
 • 2 osobowe pokoje z łazienkami i TV
 • Zdrową i smaczną kuchnię według życzeń Gości
 • Ogród do wypoczynku z parasolami i ławkami wśród kwiatów i krzewów
 • Bezpośrednie sąsiedztwo i ciszę pieknego lasu
 • Dużą przestrzeń do spacerów Boisko trawiaste ogrodzone do gier sportowych
 • Basen kąpielowy zadaszony 6x12m z wodą filtrowaną
 • Salę konferencyjno-imprezowo-taneczną klimatyzowaną z kominkiem
 • Plac zabaw dla dzieci Miejsca do grilowania
 • Ogrodzony teren i parkingi

» ATRAKCJE «

Okolice
Gmina Nowy Wiśnicz położona w Beskidzie Wyspowym na wysokości 400 m. n.p.m. leży w obrębie parku krajobrazowego. Odznacza się różnorodnością rzeźby terenu i klimatu, ciekawą roślinnością, a także występowaniem różnych gatunków zwierząt. 
Na Ziemi Wiśnickiej krzyżują się trasy turystyczne a sam Nowy Wiśnicz jako miasteczko historyczne założone przez Stanisława Lubomirskiego w połowie XVII wieku posiada wiele atrakcyjnych zabytków . Należy do nich przede wszystkim zamek gotycki rozbudowany po 1500 r. przez Kmitów a następnie w 1621r. rozbudowany przez Lubomirskich w okazałą rezydencję barokową.

W niedalekiej odległości od zamku znajduje się Koryznówka drewniany domek w którym bywał i malował Jan Matejko. Znajduje się tam muzeum pamiątek po największym polskim artyście . Spacerując dalej dotrzemy do budynków więzienia , które były niegdyś Klasztorem Karmelitów którzy przebywali w nim do 1788. Istnieje możliwość zwiedzania resztek pozostałości po klasztorze, murów , więzienia oraz kaplicy.
Następnym zabytkiem Nowego Wiśnicza jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświetszej Marii Panny zbudowany w 1620r. przez St. Lubomirskiego .Znajduje się tam wiele cennych i ciekawych malowideł znajdujących się w odnowionych niedawno ołtarzach. Kościół otoczony jest ze wszystkich stron murem, dwoma kruchtami oraz plebanią i dzwonnicą. Na rynku znajduje się Ratusz Miejski także z 1620r.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.