noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Beskidy

Gospodarstwo Agroturystyczne POD LASEM - noclegi, wypoczynek

AGROTURYSTYKA  Beskidy

32-732 Kamionna, Kamionna 64

Telefon  (14)-613-71-00
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://pod.lasem.webpark.pl

CHARAKTERYSTYKA:
Gospodarstwo Agroturystyczne POD LASEM, pokoje, noclegi, góry, Agroturystyka, noclegi Kamionna, narty, dom Kamionna, noclegi w górach tanie noclegi, ferie Kamionna, święta w Małopolsce, Kamionna, Małopolska, święta, ferie, wypoczynek, noclegi w Małopolsce, tanie pokoje, urlop, wczasy, pokoje gościnne Kamionna, pokoje w górach, pokoje w Małopolsce
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik
 Za pobyt 1 osoby bez wyżywienia od 20.00  do 40 zł
Wyżywienie do uzgodnienia.
Za pobyt zwierząt w naszym gospodarstwie pobierane są dodatkowe opłaty.

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Zapraszamy więc Państwa na pogranicze Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielicko-Cięzkowickiego; do krainy chętnie wybieranej przez wielu ludzi, jako cel wycieczek i dłuższego pobytu. Żaden region kraju tak jak nasza Małopolska,  nie może poszczycić się taka ilością miejsc, które należałoby odwiedzić. Należą do nich z pewnością położone w pobliżu Kamionnej: zamek w Nowym Wiśniczu, Kopalnia Soli w Bochni, Saktuarium Maryjne w Pasierbcu, Bochni i Limanowej, XVI-wieczny, drewniany kościółek w Rozdzielu, rezerwaty przyrody "Kamienie Brodzińskiego" i "Grzyb" oraz wiele, wiele innych.
 
Gospodarstwo "Pod Lasem" znajduje się we wsi Kamionna, należącej do gminy Trzciana, powiat Bochnia, województwo małopolskie.
Położone jest na stoku wzgórza, blisko lasu u podnóża Góry Pasierbieckiej (765 m n.p.m.) i Góry Kamionna (802 m n.p.m.). Doskonałe warunki do wypoczynku wśród ciszy i dużych przestrzeni, szczególnie dla osób szukających ciszy, spokoju i bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Piękne krajobrazy pozostawiają na gościach niezapomniane wrażenia.
W lecie polecamy piesze wycieczki w góry i spacery po pobliskich lasach, zimą natomiast jazdę na sankach lub nartach. W gospodarstwie istnieją możliwości biwakowania, są także doskonałe warunki do grillowania.  
Dla zmotoryzowanych parking w bezpośrednim sąsiedztwie domu, a dla małych dzieci plac zabaw i możliwość obcowania ze zwierzętami gospodarskimi. W pobliżu wiele atrakcji turystycznych, kulturowych i historycznych.
Z pewnością odpoczną u nas miłośnicy ciszy, spokoju oraz kontaktu z naturą.
 
W naszym domu oferujemy przez cały rok 10 miejsc noclegowych.
Do dyspozycji gości jest także kompletnie wyposażona kuchnia. Świeże produkty żywnościowe można zakupić u nas i u sąsiadów. Istnieje możliwość zamówienia smacznego, całodziennego wyżywienia.  
Dla grup minimum 10 osobowych możemy przygotować pieczenie barana.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Gospodarstwo jest laureatem IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Agro-Eko-Turystycznego "Zielone Lato 2002".

 
W pobliżu gospodarstwa znajduje się rezerwat przyrody "Kamionna" o powierzchni ponad 40 ha, w którym występuje buczyna karpacka, a z roślin chronionych: lilia złotogłów, czosnek niedźwiedzi, dziewięćsił, śnieżyca wiosenna i przebiśnieg.
Na trasach wędrówek można spotkać sarny, dziki, bażanty, zające, kuny leśne i borsuki. Wokół duże połacie lasów. W licznych strumykach płynie krystalicznie czysta woda.

» ATRAKCJE «

Kamionna – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Trzciana. Siedzibą gminy jest miejscowość Trzciana.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnowskiego.

Wieś leży w Karpatach Zachodnich i przynależy do dwóch jednostek geograficznych: Pogórza Wiśnickiego i Beskidu Wyspowego. Północna część wsi leży na obszarze Pogórza Wiśnickiego, które jest częścią Pogórza Zachodniobeskidzkiego, a to z kolei Pogórza Karpackiego. Są to niewielkie płaskie obszary położone w kotlinie potoku, oraz dosyć strome wzgórza i niskie góry poprzecinane licznymi potokami. Południowa część wsi należy do Beskidu Wyspowego. Są to północne, bardzo strome, w górnej części całkowicie zalesione stoki Kamionnej (801 m n.p.m.) i Pasierbieckej Góry – (764 m n.p.m.)

Wieś położona jest na wysokości 400-763 m n.p.m. Płynie przez nią potok Kamionka, będący dopływem Przeginii.

Zabytki

  • W Kamionnej znajduje się kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zbudowany w 1937.
  • Pomnik przypominający o rozbiciu wojsk szwedzkich podczas potopu.
Wieś należy do Obszaru Chronionego Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego, zaś na podszczytowych partiach góry Kamionna znajduje się leśny rezerwat przyrody Kamionna. Obok niego przebiega niebieski szlak turystyczny z Tymbarku przez Pasierbiecką Górę, górę Kamionną, przełęcz Widoma-Rozdziele, Łopusze, Rajbrot, pomnik przyrody Kamienie Brodzińskiego, rezerwat Kamień Grzyb, Nowy Wiśnicz do Bochni.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.