noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Beskidy

Ekologiczne Gospodarstwo FARMA LAMA - Stadnina Koni

AGROTURYSTYKA  Beskidy

33-383 Tylicz, ul. Konfederatów Barskich nr 11

Telefon  kontakt e-mailowy
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
Farma Lama, farma tylicz, konie tylicz, jazda konna, konie, noclegi tylicz, tylicz, kampery krynica, agroturystyka tylicz, zielone szkoły, atrakcje krynica, atrakcje tylicz, kuligi, bryczki, ciekawe miejsca, odpoczynek krynica, ekologia, relaks, wypoczynek, grzybobranie, wczasy, wakacje, urlop, rajdy konne, skutery tylicz, ogniska, imprezy
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Do uzgodnienia

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Farma LaMa to jedno z największych w regionie ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne. Hodujemy owce, kozy, krowy i konie. Farma jest położona blisko centrum Tylicza. Z naszych pól widać piękną panoramę Tylicza, a przy dobrej pogodzie Tatry.
 
Oferujemy jazdy konne dla początkujących i zaawansowanych, dzieci i dorosłych. Jazdy prowadzimy przez cały rok w krytej ujeżdżalni, na padoku i w terenie. Zapraszamy na przejażdżki bryczką i wozem konnym, a w zimie saniami.
Organizujemy tradycyjne ogniska na farmie lub w otoczeniu gór i lasów, z pieczeniem barana lub kozy z własnej hodowli. Zapraszamy dzieci, które mogą poznać z bliska nasze przyjaźnie nastawione zwierzęta.
 
Polecamy noclegi w drewnianych ogrzewanych domkach oddalonych około 1 km od Farmy Lama, położonych w lesie, w bezpośrednim sąsiedztwie największych w Tyliczu wyciągów narciarskich - szukaj : www.domkiwlesie.pl - oraz w zaprzyjaźnionych gospodarstwach agroturystycznych.
 
Polecamy doskonałą kuchnię w sąsiedztwie w tradycyjnych wiejskich wnętrzach drewnianej karczmy w gościnnej atmosferze.
 

» DODATKOWE INFORMACJE «

Obok farmy znajduje się wypożyczalnia rowerów i nart biegowych.
 
Organizujemy również imprezy grupowe z jazdą : zimą skuterami śnieżnymi a wiosną, latem i jesienią quadami.

» ATRAKCJE «

Atrakcje Turystyczne:

Tylicz
(580 m. n.p.m) to miejscowość położona na granicach Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w kotlinie gór: Szwarcowa 790 m n.p.m. oraz Łan 742 m n.p.m.

Miejscowość ta znajduje się w odległości 7 km od tak bardzo popularnej Krynicy-Zdrój.

Tylicz czaruje wyjątkową przyrodą, wieloma niespodziankami i osobliwościami oraz zagadkowymi miejscami, nie tylko dla najmłodszych - do odkrycia na nowej przyrodniczej ścieżce edukacyjnej.

W Muszynce (4 km) znajduje się małe przejście graniczne polsko-słowackie, kolejne w odległym o 21 km Leluchowie koło Muszyny, a w odległości około 39 km znajduje się nieco większe przejście graniczne w Piwnicznej.

Beskid Sądecki to według jego miłośników najpiękniejszy z naszych polskich Beskidów.

Charakteryzują go nie tylko wspaniałe rozległe widoki, nasłonecznione polany, rwące potoki, bogactwo źródeł mineralnych, sady owocowe w pobliżu gospodarstw (dziś są to gospodarstwa agroturystyczne), ale przede wszystkim atmosfera spokoju, cisza i wręcz poczucie bezpieczeństwa w objęciach nieskażonej, przyjaznej człowiekowi przyrody.

Krajobraz Beskidu Sądeckiego  jest nietypowy i odrębny. Tworzy go specyficzne budownictwo i charakterystyczna roślinność: krępe buki na stromych zboczach i smukłe jodły w niższych rejonach, rozświetlone, przestrzenne  polany i cieniste, ciche doliny.

Beskid Sądecki to pasmo górskie o powierzchni 670 km2, należące do Beskidu Zachodniego.
Rozciąga się pomiędzy Dunajcem, Kamienicą i Przełęczą Tylicką.

Dunajec jest jego zachodnią i północną granicą, natomiast największą rzeką należącą do tego regionu jest Poprad.

Sądecczyzna obfituje w różnej wielkości cieki wodne, potoki, rzeczki i rzeki. Najbardziej znane to Muszynka, Kamienica i Grajcarek.

Najwyższym szczytem regionu jest Radziejowa - 1262 m n.p.m.

Region Beskidu Sądeckiego jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. Ze względu na obecność  źródeł wód mineralnych, ośrodki turystyczne, lecznicze i wypoczynkowe powstały właśnie w miejscu ich występowania. Do dziś cieszą się one niesłabnącą popularnością. Są to Krynica– Zdrój, Piwniczna– Zdrój, Muszyna, Szczawnica, Rytro, Żegiestów- Zdrój.

Agroturystyka cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi lubiących spędzać aktywnie wolny czas. I tu właśnie najlepszym rozwiązaniem są wakacje w naszym gospodarstwie agroturystycznym! Agroturystyka jest alternatywą dla tradycyjnego wędrowania po górach lub wylegiwania się bezczynnie na polanie.

Rekreacja

TYLICZ to piękna miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Sądeckim ( 7km od Krynicy- Zdroju). Otoczona zboczami górskimi: Szwarcowa, Łan wśród lasów świerkowo- bukowych, z granicą Słowacką łączy ją przejście graniczne w Muszynce.

Narty
Jeśli kochasz narty to z pewnością zadowolą Cię nowoczesne stoki narciarskie, rozlokowane w wielu punktach Tylicza i okolic.
Można szaleć na 16 miejscowych wyciągach,  korzystając z własnego sprzętu lub wypożyczonego z wypożyczalni sprzętu narciarskiego.
   
Łyżwy
Dla łyżwiarzy dostępne jest lodowisko naturalne w Tyliczu, a także sztuczne w Krynicy.

Przejażdżki saniami
W blasku pochodni po śniegu mkną sanie wśród górskich krajobrazów
Tylicz przykryty śniegiem wygląda bardzo pięknie. Po przejażdżce zapraszamy na gorące kiełbaski przy ognisku.

Piesze wędrówki po górach
Polecamy piesze wędrówki po górach. Można uprawiać piesze wędrówki po górach, które są doskonałą formą wypoczynku. Liczne, dobrze oznakowane szlaki turystyczne pozwolą podziwiać piękno tych okolic. Można też wybrać się do pobliskich lasów na zbieranie grzybów i jagód.
   
Rowerem po zdrowie
Rower to nie tylko sport i rozrywka, ale przede wszystkim zdrowie. Jazda na rowerze odciąża stawy i nogi, spala tkankę tłuszczową, poprawia ukrwienie organizmu. Dotlenienie organizmu sprawia, że znika ociężałość, zniechęcenie, znużenie i ospałość. Człowiek jeżdżąc rowerem efektywniej odpoczywa, a w konsekwencji częściej się uśmiecha. Tylicz oferuje dobre warunki do jazdy na rowerze. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów na miejscu, nie trzeba więc przywozić swoich.
   
Przejażdżki konne
Miłośnicy jeździectwa znajdą tutaj stadninę koni. Początkujący mogą skorzystać z fachowych lekcji udzielanych przez instruktorów. Dla wprawionych dżokejów czekają górskie szlaki konne, wielodniowe rajdy czy zawody sportowe. Kryte ujeżdżalnie pozwalają uprawiać jeździectwo przez cały rok. Niezapomnianych wrażeń dostarczy jazda zimą. Znajdująca się w pobliżu stadniny farma daje możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami ( hodowla koni, owiec, kóz)
   
Kąpiele wodne/gorące źródła
Kąpiele wodne to doskonały sposób na relaks i bezpieczny ruch. W najbliższej okolicy znajdują się kąpieliska zwykłe i termalne:

  • Krynica-Zdrój (7km)
  • Bardejov (Słowacja 20 km)
  • Vrbov (Słowacja 80 km)

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.