noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -DWORY I PAŁACE -Jura Krakowsko-Częstochowska

Dwór Zieleniewskich - instytucja kultury - Trzebinia - noclegi - Małopolska

DWORY I PAŁACE  Jura Krakowsko-Częstochowska

32-540 Trzebinia, ul. J. Piłsudskiego 47a

Telefon  -
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.dwor.trzebinia.pl

CHARAKTERYSTYKA:
narty, noclegi, góry, wczasy, urlop w Trzebinie, Dwór Zieleniewskich - instytucja kultury, wypoczynek w Trzebinie, tanie pokoje w Trzebinie, pokoje w Trzebinie, pokoje gościnne Trzebinia, ferie w górach, ferie zimowe, ferie zimowe w górach, święta w górach, sylwester w górach, kolonie w górach, wyciągi narciarskie, Karczma, noclegi w Małopolsce
Piktogramy
łącze internetowe Łazienka przy pokoju Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik
 Pokój 1 osobowy 120.00  zł/doba
 Pokój dwuosobowy 192.00  zł/doba
 Pokój dwuosobowy + 1 dodatkowe miejsce 240.00  zł/doba
 Pokój dwuosobowy + 2 dodatkowe miejsca 288.00  zł/doba
 Apartament dwuosobowy 260.00  zł/doba
 Apartament dwuosobowy + 1 dodatkowe miejsce 308.00  zł/doba

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Serdecznie zapraszamy do zapoznania i skorzystania z Naszej oferty. Do zaoferowania mamy piękne pokoje gościnne cztery 1-osobowe oraz trzy 2-osobowe. Nasz dwór położony jest w malowniczej miejscowości Trzebinia.

Historia Dworu w Trzebini sięga XIV wieku. Pierwszymi właścicielami była rodzina Karwacjanów. Na przestrzeni wieków zmieniali się liczni właściciele, jak też sam obiekt. Obecny kształt został nadany w XVIII wieku. Jest to budynek częściowo podpiwniczony z charakterystycznym łamanym dachem polskim. Od frontu zwieńczono go czterokolumnowym portykiem.

Dzisiejsza nazwa obiektu pochodzi od nazwiska rodziny Zieleniewskich, ostatnich właścicieli zarówno dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini. Dwór nie remontowany, z czasem zaczął podupadać, podobnie jak inne tego typu obiekty w Polsce.
Przez długie lata znajdowała się w nim siedziba Nadleśnictwa Chrzanów, później sklep meblowy. W 1971 roku Dwór Zieleniewskich wraz z otaczającym go parkiem został wpisany w rejestr zabytków przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.

W 1983 roku dwór został odkupiony, przez Skarb Państwa od pełnomocnika ostatniego członka rodziny Zieleniewskich - Zbigniewa Zieleniewskiego. Od połowy 1991 roku dwór przeszedł na własność Gminy Trzebinia. Inicjatorem odbudowy dworu był Społeczny Komitet Renowacji Dworu Zieleniewskich. Odbudowa ukończona w 1996 roku przyniosła pewne zmiany architektoniczne. Od strony wschodniej dobudowano taras, natomiast na poddaszu usytuowano pokoje hotelowe.

W podziemiach budynku swą działalność prowadzi  restauracja Dwór Zieleniewskich, oferująca oprócz dworskiego klimatu znakomite dania, desery, napoje oraz trunki. 

Utworzona w odbudowanym dworze instytucja kultury prowadzi szeroko zakrojoną działalność organizując liczne koncerty, recitale gwiazd estrady, wystawy, warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Prężnie działająca instytucja stała się jednym z ważniejszych ośrodków kultury na terenie miasta Trzebini oraz okolicznych gmin.

W naszych murach gościli między innymi: Danuta Rinn, Grzegorz Turnau, Jan Nowicki, Anna Maria Jopek, Magdalena Umer, Cezary Pazura, Janusz Olejniczak, Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka oraz cała plejada innych polskich gwiazd, zespołów oraz kabaretów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z  aktualnym repertuarem naszych cotygodniowych imprez kulturalnych, w których można znaleźć wiele interesujących pozycji programowych.

Jeśli udało nam się zaciekawić Państwa historią naszego dworu - polecamy zakup książeczki Dwór Zieleniewskich wczoraj i dziś która to w całości, dokładnie opisuje dzieje naszej instytucji.

Informujemy iż w Dworze Zieleniewskich istnieje możliwość wynajęcia sali do celów szkoleniowych, konferencyjnych bądź  też promocyjnych.

Dwór Zieleniewskich oprócz działalności kulturalnej oferuje również piękne pokoje gościnne.

W naszym kompleksie hotelowym znajduje się:


 • siedem bardzo dobrze wyposażonych pokoi zwykłych 
 • komfortowy apartament
 • wśród pokoi zwykłych do dyspozycji gości są cztery 1-osobowe oraz trzy 2-osobowe

Każdy z pokoi ma bardzo ciekawą dwu-poziomową architekturę wewnętrzną:


 • w dolnej części znajduje się kompleks sanitarny, garderoba oraz mały salonik z sofą, fotelem, stolikiem i zestawem TV
 • w górnej natomiast części znajduje się sypialnia (1 lub 2 osobowa) wyposażona również w biurko oraz szafkę nocną

Od kilku lat w naszym obiekcie istnieje możliwość regulowania należności czy to za pobyt, czy za wynajem sal szkoleniowych za pomocą kart płatniczych różnych systemów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości zagranicznych, uruchomiliśmy system DCC - Dynamic Currency Conversion czyli po prostu możliwość zapłaty ich rachunków w walucie obcej. Dzięki tej opcji (DCC) klienci mogą regulować swoje należności w trzech walutach światowych (euro, dolar amerykański, funt brytyjski). System automatycznie przelicza cenę usługi z polskich złotych na dana walutę wg aktualnego kursu wymiany na dany dzień.

Mamy nadzieję, że zastosowanie opcji DCC przyczyni się w znacznym stopniu do wzrostu zadowolenie klientów korzystających z gościny w Dworze Zieleniewskich.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

» DODATKOWE INFORMACJE «

 • W cenę pokojów wliczone jest śniadanie
 • Doba hotelowa trwa od godz.14.00 do 12.00 dnia następnego
 • Rezerwacja jest aktualna do godziny 20.00. Po tym czasie zostaje anulowana.
 • Honorujemy karty płatnicze systemów: Elektron, Eurocard/Mastercard, JCB, Diners Club, Polcard, Polcard Bis, PKO Styl

Usytuowanie Dworu Zieleniewskich:

 • 300 m od centrum Trzebini
 • 1.85 km od autostrady A4  (Kraków - Katowice)
 • 30 km od MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO w Krakowie Balicach
 • 65 km od MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO w Katowicach Pyrzowicach

Przez Trzebinię przebiega również szlak kolejowy między Katowicami a Krakowem. Nasza siedziba oddalona jest od dworca kolejowego PKP zaledwie o kilometr.

W czasie pobytu w naszym Dworze warto również zwrócić uwagę na jego otoczenie. Piękny zabytkowy park z bardzo interesującym drzewostanem, alejki, ławeczki - tworzą klimat, w którym Dwór Zieleniewskich wygląda uroczo o każdej porze roku.

» ATRAKCJE «

Obszar miasta i gminy Trzebinia położony jest na Wyżynie Śląsko-Krakowskiej, w zachodniej części województwa małopolskiego, w powiecie chrzanowskim. Geograficznie obszar miasta i gminy jest wyżyną wzniesioną od 270 do 470 m. n.p.m. Miasto i gmina zajmują powierzchnię 105,28 km2, a jej teren zamieszkuje około 34,1 tys. mieszkańców, z czego blisko 60 % mieszka w mieście. Gmina obejmuje: miasto Trzebinia oraz sołectwa (Bolęcin, Czyżówka, Dulowa, Karniowice, Lgota, Młoszowa, Myślachowice, Piła Kościelecka, Płoki i Psary).

Przez teren gminy przebiega granica ważnych regionów: śląskiego i krakowskiego. Dobrą komunikację zapewnia rozbudowany układ dróg w tym autostrada A4 oraz korzystne połączenia kolejowe, które czynią miasto ważnym węzłem komunikacyjnym.

Atutem Trzebini są duże kompleksy leśne, stanowiące aż 43 % powierzchni gminy, będące siedzibą licznych ptaków i zwierząt. Zwolennikom aktywnego wypoczynku polecamy ośrodki sportowe nad Zalewem Chechło, Kozim Brodem, letnie kąpielisko Balaton oraz atrakcje oferowane przez krytą pływalnię Aqua Planet w Trzebini.

Do ciekawych i godnych polecenia miejsc o dużych walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i turystycznych należą: Puszcza Dulowska, rezerwat przyrody Ostra Góra, rzeka Kozi Bród, Bożniowa Góra, wzgórze Bialny Dół, Skałka Triasowa w Bolęcinie i Martwica Karniowicka. Miejsca te łączą trasy trzech pieszych szlaków turystycznych (łącznie ok. 40 km) oraz blisko 76,5 km szlaków rowerowych.

Na terenie miasta i gminy Trzebinia znajduje się wiele wartych odwiedzenia zabytków, wśród których wymienić należy: Zespół Pałacowo - Parkowy w Młoszowej, Dwór Zieleniewskich w Trzebini, Sanktuarium Maryjne w Płokach oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.

Wyjątkowym miejscem jest kurhan Karniowicach (obiekt Parafialnego Ośrodka Pamięci Zmarłych), łączący elementy starożytne z nowożytnymi i stanowiący swoiste skrzyżowanie katakumb, krypt królewskich i średniowiecznego kurhanu z nowoczesną metodą balsamacji zwłok i systemem komputerowym.

Tym z Państwa, którzy odwiedzą nasze miasto życzymy, aby było to miłe, długo pozostające w pamięci spotkanie.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.