noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -DOMKI DO WYNAJĘCIA -Wyżyna Miechowska

Domek u Darka - noclegi, Bodzentyn, Małopolska

DOMKI DO WYNAJĘCIA  Wyżyna Miechowska

26-010 Bodzentyn, Święta Katarzyna Żeromskiego 46

Telefon  kontakt mailowy
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
pokoje, noclegi, góry, Gospodarstwo Agroturystyczne, noclegi Bodzentyn, agroturystyka w świętokrzyskim, narty, noclegi w górach tanie noclegi, ferie Bodzentyn, święta w Małopolsce, Bodzentyn, Małopolska, świętokrzyskie, święta, ferie, wypoczynek, noclegi w Małopolsce, tanie pokoje, pokoje gościnne Bodzentyn, pokoje w górach, pokoje w Małopolsce
Piktogramy
Aneks kuchenny łącze internetowe Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Domek u Darka serdecznie zaprasza na wypoczynek do Małopolski!!!


Domek całoroczny składający się z pokoju 3 -osobowego z aneksem kuchennym i łazienką oraz podasza na którym umiejscowiona jest sypialnia dla pięciu osób.

Na zewnątrz domku do wykorzystania taras, udostępniamy miejsce na ognisko oraz grila.

Domek wyposażony jest w telewizor, lodówkę, czajnik, potrzebne naczynia oraz sztućce.

Możliwość korzystania z Internetu bezprzewodowego .

» ATRAKCJE «

Bodzentyn – miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim. Jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy Bodzentyn. Prawa miejskie w latach 1355-1870 i ponownie od 1994. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. kieleckiego.

Jest ośrodkiem usługowym i krajoznawczym. Położony w Górach Świętokrzyskich, u stóp Pasma Klonowskiego, nad Psarką (dorzecze Kamiennej). Znajduje się tu siedziba dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W mieście działa Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna. Funkcjonuje tu przetwórnia owocowo-warzywna.

Bodzentyn jest lokalnym węzłem drogowym. Krzyżują się tu drogi wojewódzkie nr 751 i 752. Przez miasto przepływa niewielka rzeka Psarka, dopływ Świśliny.

Według danych z 31 grudnia 2004 miasto miało 2271 mieszkańców.

W XIV wieku miasto nosiło nazwę Bodzęcin, od imienia założyciela, biskupa Bodzęty (Bodzanty). Współczesna nazwa utrwaliła się na skutek pisowni dokumentów łacińskich (Bodzentin w 1439). W gwarze ludowej utrzymuje się nazwa Bozecin. Pod koniec XIX wieku w użyciu były wariantywne formy: Bożęcin i Borzęcin

Zabytki:

 • Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa, gotycki z lat 1440-1452 z ołtarzem z 1 poł. XVI w.
 • Ruiny zamku wzniesionego w XIV w. przez Floriana z Mokrska i przebudowanego w XIV w.
 • Ruiny kościoła św. Ducha z XVII w. Murowana budowla powstała na miejscu drewnianej świątyni z XV w. Do jej południowej ściany przylegał budynek szpitala. Kościół uległ zniszczeniu w czasie pożaru w 1917. Kościół został odbudowany i 23.05.2010 r. odbyło się poświęcenie świątyni. Przy ruinach rosną lipy – pomniki przyrody.
 • zagroda Czernikiewiczów z 1809 – oddział Muzeum Wsi Kieleckiej ze zbiorami etnograficznymi,
 • Układ architektoniczny, typowy dla średniowiecznych miast, o regularnym planie z dwoma rynkami i pozostałościami dawnych obwarowań miejskich z XIV wieku.
 • kamienice i domy tzw. z przejezdnymi sieniami z XVIII i XIX w.,
 • Cmentarz parafialny z symboliczną mogiłą powstańców styczniowych, ufundowaną w 1917 przez gminę oraz Koło Macierzy Szkolnej. Na cmentarzu znajduje się także zbiorowa mogiła i pomnik 39 osób rozstrzelanych 1 czerwca 1943.
 • ruiny murów obronnych
 • cmentarz wojenny z I wojny światowej,
 • cmentarz żydowski,
 • ośrodek sztuki ludowej (tkactwo)

Przez miasto przechodzi niebieski szlak turystyczny im. E. Wołoszyna z Wąchocka do Cedzyny, zielony szlak turystyczny ze Starachowic do Łącznej oraz czerwony szlak rowerowy z Cedzyny do Nowej Słupi.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.