noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -POKOJE do wynajęcia -Podhale

Dom Cypryda - noclegi, Chochołów, Podhale, Małopolska

POKOJE do wynajęcia  Podhale

34-513 Chochołów, Chochołów 161d

Telefon  606-262-186
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.cypryda.pl/

CHARAKTERYSTYKA:
Dom Cypryda, pokoje, noclegi, góry, Chochołów, Podhale, wakacje, święta, ferie, wypoczynek, urlop, wczasy, pokoje gościnne Chochołów, pokoje w górach, pokoje Podhale, noclegi w górach, noclegi Chochołów, noclegi na Podhalu, tanie pokoje, tanie noclegi, ferie Chochołów, święta na Podhalu, święta Chochołów, Cypryda
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
nocleg 25-50zł

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Dom Cypryda leży w malowniczej wsi podhalańskiej, oddalonej 
od najpiękniejszych dolin tatrzańskich, o 7 km od Doliny 
Chochołowskiej i 9 km od Doliny Kościeliskiej.

 • Lato, Wakacje 2010 - Cudowne wakacje w górach!
 • Narty, Snowboard - Białe wakacje
 • Oferta na weekend - Można odpocząć
 • Oferta poza weekendem - Czynne cały rok
 • Urlopy z małymi dziećmi - Wymarzone miejsce dla zakochanych i na wakacje dla dzieci, rodziny.
 • Wczasy dla Singli - Tutaj możesz wyciszyć się na łonie pięknych Tatr po nocnych podbojach ;-).

» DODATKOWE INFORMACJE «

W pobliżu są wyciągi narciarskie, ścieżki rowerowe i piesze. Do centrum Zakopanego jest 16 km.Połączenie jest bardzo dobre, PKS i busy kursują co 10-15 min, z Zakopanego kierunek na Dzianisz, Ciche i Czarny Dunajec. Do granicy ze Słowacją jest 2 km.

» ATRAKCJE «

Warto odwiedzić:
 • W centrum Chochołowa stoi murowany neogotycki kościół p.w. św. Jacka, pochodzący z lat 70 XIX w., który został tu wybudowany w miejscu XVII-wiecznego kościoła drewnianego. Fundatorem nowej świątyni był znany na Podhalu kaznodzieja, pochodzący z Chochołowa ks. Wojciech Blaszyński, który zresztą zginął wskutek wypadku na placu budowy. Przed kościołem znajduje się kamienny obelisk upamiętniający Powstanie Chochołowskie.
 • Naprzeciw kościoła w zabytkowym góralskim domu jest Muzeum Powstania Chochołowskiego, przedstawiające nie tylko dzieje zrywu powstańczego, ale prezentujące interesujące zabytkowe okazy kultury materialnej Podhala.
 • W centrum wioski można spotkać również ładną drewnianą studnię, przy której turyści chętnie się fotografują.
 • Szczególnie podziwiane są w Chochołowie drewniane domy, pięknie zdobione i przyciągające oko jasnym kolorem (od corocznego mycia w okresie poprzedzającym Wielkanoc). Są one przeważnie ustawione szczytami do drogi wiodącej przez wieś. Ciekawym zabytkiem jest Chałupa z jednej jedli (Chochołów nr 24) - dom Anny Styrculi, ze ścianą frontową wybudowaną przed przeszło stu laty rzeczywiście z jednego, ogromnego pnia jodłowego, ściętego na leżącym w pobliżu Chochołowa wzgórzu Ostrysz.
 • W pobliżu Chochołowa warto spędzić trochę czasu w tutejszej pięknej okolicy. Już nieco za wsią przy drodze wspinającej się do Wielkiego Cichego roztacza się wspaniały widok na Tatry Zachodnie. Z prawej strony (od wschodu) wznoszą się wzgórza Cyrhlica (896 m) i Kotelnica (858 m). Nieco dalej na południe od Chochołowa wznosi się do góry grzbiet, który prowadzi na górę Ostrzysz (1023 m) i dalej w stronę Gubałówki. Na południowy zachód od wsi wiją się wzdłuż granicy wzgórza odchodzące od Magury Witowskiej, natomiast północno-zachodnie tereny otaczające Chochołów to pola uprawne i klasyczne nadgraniczne bagniste bory.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.