noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Wyżyna Miechowska

Agroturystyka Różany -noclegi Zalipie , Małopolska

AGROTURYSTYKA  Wyżyna Miechowska

33-263 Zalipie, Zalipie 143

Telefon  (14)-641-19-48
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
Gospodarstwo Agroturystyczne Różany, noclegi w Zalipie,Małopolska, noclegi, Zalipie, Beskidy, wczasy w górach, wczasy w Beskidach, wakacje Beskidy, wakacje w Beskidach, ferie zimowe, ferie świąteczne, święta w górach, święta w Beskidach, Beskid Niski, wypoczynek Beskidy
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENY DO UZGODNIENIA

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Tradycyjne gospodarstwo rolne położone we wsi słynnej z malowanych chat. Gospodarze przygotowali dla gości trzy pokoje 2-osobowe na piętrze swojego domu. Do dyspozycji gości także osobna łazienka, kuchnia i pokój dzienny (TV, radio, książki, przewodniki). Na ogrodzonym terenie wokół domu można zaparkować samochód, dostępny jest też garaż, dzieci znajdą tu miejsce do zabaw i gier (plac zabaw i boisko sportowe). Warunki wyżywienia do uzgodnienia z gospodynią. Goście chcący stołować się we własnym zakresie mogą na miejscu kupić mleko, ser, jaja, warzywa i drób. Wypoczywający w gospodarstwie mają możliwość zwiedzenia muzeum zalipiańskiej sztuki ludowej, gospodarze na życzenie zorganizują przejażdżkę bryczką, urządzą ognisko z pieczeniem kiełbasek i kukurydzy.

» DODATKOWE INFORMACJE «

W pobliżu:

 • Parking naziemny 
 • Kino 
 • Klub/Dyskoteka 
 • Dworzec autobusowy 
 • Dworzec kolejowy 
 • Centrum sportu/rekreacji 
 • Basen 
 • Kort tenisowy 
 • Lodowisko 
 • Park/Skwer miejski 
 • Punkt widokowy 
 • Jezioro/Zbiornik wodny 

» ATRAKCJE «

Warto odwiedzić:

 • Kościół parafialny pw. św. Katarzyny w Oleśnie został wzniesiony w 1765 w stylu barokowym. Świątynia została konsekrowana przez biskupa tarnowskiego Grzegorza I Zieglera w 1824 roku. W 1909 nastąpiła gruntowna przebudowa kościoła polegająca na jego powiększeniu, w wyniku czego kościół otrzymał nowy, trzynawowy korpus. W 1910 miała miejsce ponowna konsekracja dokonana przez biskupa Leona Wałęgę. Wewnętrzna polichromia wykonana w latach 1959-60 przez Stanisława Westwalewicza została w ostatnich latach gruntownie odnowiona. Ołtarz główny (zakupiony z kościoła św. Szczepana w Krakowie) z rzeźbami św. Piotra i św. Pawła oraz barokowym krucyfiksie z XVIII wieku. Ołtarz główny został gruntownie odnowiony.
 • Dwór w Oleśnie wraz z całym zespołem parkowym zajmuje obszar ok. 3 ha. Centralnym elementem całego zespołu jest murowany dwór wzniesiony w na początku XIX wieku. Dokładna data budowy, jak również nazwisko projektanta jest nieznane. Pierwotnie dwór w Oleśnie był skromną, jednokondygnacyjną budowlą na planie prostokąta. Plany tej budowli znane są ze szkiców z 1918 roku. Dwór został przebudowany w latach 1918-1920, w wyniku czego budowla otrzymała masywny portyk na kolumnach i filarach od frontu, nadbudowane piętro oraz zadaszoną galerię. Przebudowane zostały także wnętrza dworu.
 • Pasmo rzeki Dunajec sprawiło,że płaski teren doskonale nadaje się do weekendowej turystyki pieszo- rowerowej oraz wędkarstwa. Doskonałym narzędziem przeprawy pomiędzy oboma brzegami Dunajca są przeprawy promowe w Otfinowie i Siedliszowicach. Przemieszczając się po miejscowościach gminy mamy okazję podziwiać spuściznę minionych wieków w postaci małej architektury sakralnej, a w większych miejscowościach, jak Łęg Tarnowski, Otfinów, czy Odporyszów odnajdziemy pałac, sanktuarium maryjne, czy muzeum poświęcone pierwszemu lotnikowi. 
 • Pałac w Łęgu Tarnowskim,którego bramy widać już z głównej drogi biegnącej przez Łęg. Wybudowany na zlecenie Józefa Męcińskiego w latach 1885-1892 budynek w swojej formie przemyca elementy neorenesansowe. Otoczeniem pałacu jest kilkuhektarowy park z bogatą roślinnością. Pałac ten spełnia obecnie funkcję gimnazjum.
 • Kościół w Otfinowie -wieś Otfinów kojarzona jest nie tylko z przeprawą promową i zespołem folklorystycznym, to także wieś w której znajduje się monumentalny kościół p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kościół, którego losy naznaczyła wojna, jest świątynią trzynawową utrzymaną w stylu neogotyckim.
 • Sanktuarium w Odporyszowie jest znanym miejscem kultu maryjnego w regionie tarnowskim. Tutaj corocznie w miesiącu wrześniu przybywają tysiące pielgrzymów z całego Powiśla Dąbrowskiego, ale również spoza regionu, by modlić się przed cudownym obrazem koronowanej Matki Boskiej Odporyszowskiej. Budynkowi kościoła towarzyszy zabytkowa dzwonnica i ogrodzenie wraz z kaplicą pochodzące z XVII i XVIII wieku. W odległości około 150 metrów od świątyni, w leśnej scenerii możemy przespacerować się również alejami wzdłuż kapliczek drogi krzyżowej, wyrzeźbionej przez Jana Wnęka.
 • Muzeum im. Jana Wnęka -postać Jana Wnęka jest nierozerwalnie kojarzona z miejscowością Odporyszów. To tutaj ten zdolny chłop zamieszkał, pracował, a co więcej rozwijał pasją awiatora. Trudniący się rzeźbą cieśla wykonał dla parafii odporyszowskiej drogę krzyżową, a także kilkadziesiąt rzeźb przedstawiających sceny z życia biblijnego. Spuściznę Jana Wnęka podziwiać możemy w specjalnie do tego przygotowanej sali, która mieści się tuż obok sanktuarium. Ciekawostką na skalę światową jest również fakt, że Wnęk już w latach 60-tych XIX wieku oddawał się szybownictwu na skonstruowanych przez siebie skrzydłach. Jego loty, które rozpoczynały się z dzwonnicy kościoła podziwiała odporyszowska publiczność. Jego skrzydła pozwalały mu na pokonywanie odległości nawet do 3 km. Ostatni lot z wieży zakończył się tragicznie dla „Ikara znad Dunajca” w roku 1869.
 • Cudowna studzienka w Odporyszowie - łącząc podróż po Odporyszowie w dłuższą podróż nie sposób ominąć miejsca, które związane jest zarówno z historią polski jak i kultem maryjnym. W małej dolinie, na skraju Odporyszowa, znajduje się miejsce „siedmiu cudownych źródełek”., które wytrysnęły w czasie objawienia się Matki Boskiej w czasie potopu szwedzkiego. Obecnie twierdzi się, że woda z jedynego pozostałego źródła ma właściwości lecznicze. Miejsce to, jak i inne pozostałe w Odporyszowie możemy dogodnie zwiedzić piechotą lub podczas wycieczki rowerowej.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.