noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Beskidy

Agroturystyka Rodzina Strojnych -noclegi Gdow, Małopolska

AGROTURYSTYKA  Beskidy

32-420 Gdów, ul. Obrytka 744

Telefon  (12)-251-43-40, 601-860-316
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.halaiera.republika.pl/

CHARAKTERYSTYKA:
noclegi, Gdów, Beskidy, wczasy w górach, wczasy w Beskidach, wakacje Beskidy, wakacje w Beskidach, ferie zimowe, ferie świąteczne, święta w górach, święta w Beskidach, hotele, wypoczynek w górach, wypoczynek Beskidy, hotele w Beskidach, hotele w Gdowie, wypoczynek w Gdowie, Agroturystyka Rodzina Strojnych
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENY DO UZGODNIENIA

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Gospodarstwo znajduje się na wschodnim obrzeżu Gdowa około 600 m od centrum.

Do dyspozycji gości:

  • 3 pokoje dwuosobowe,
  • 1 pokój trzyosobowy,
  • 1 kuchnia na cztery pokoje (pełne wyposażenie),
  • 2 łazienki na cztery pokoje,
  • pokój ogólnodostępny (świetlicowy) dla gości,
  • telewizor kolorowy oraz czarno-biały,
  • w pokojach książki o różnej tematyce,
  • zabawki dla dzieci,
  • radia,

Możliwość wynajęcia mieszkania wakacyjnego o wysokim standardzie (oddzielne wejście, trzy pokoje, kuchnia, łazienka, balkon, kolorowy telewizor, magnetowid, pralka).

Ponadto:

Możliwość bezpłatnego zaparkowania samochodu.

Teren ogrodzony, na podwórku trawniki, taras, altanka.

Dla dzieci: huśtawka, piaskownica.

Gospodarstwo posiada konie (dla gości gratis), owczarka podhalańskiego, koty.

Możliwość zorganizowania przez gości grilla, ogniska, pieczonki.

Odległość od rzeki Raby około 800 m, do lasu około 3,5 km. (możliwość zbierania grzybów i jagód (Wólka Zręczycka)).

Gdów posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę (duża ilość sklepów spożywczych oraz przemysłowych, kawiarnie, bary, restauracje, pizzeria, stacje benzynowe, kościół, ośrodki zdrowia (jeden państwowy, jeden prywatny), 2 apteki, solarium, gabinet kosmetyczny).

Bardzo dobre połączenia autobusowe oraz mikrobusowe z Krakowem (droga nr 966), Bochnią, Myślenicami, Dobczycami (droga nr 967).

Szereg atrakcji turystycznych wraz ze szlakami wymienionymi w informatorze o Gdowie.

Możliwość uczestnictwa w lokalnych imprezach organizowanych przez gminę na pobliskim polu biwakowym.

Możliwość porozumiewania się w języku angielskim i francuskim.

One can speak English or French.

Ceny umowne z możliwymi rabatami, do uzgodnienia na miejscu lub telefonicznie.

Przy rezerwacji wskazana zaliczka.

» ATRAKCJE «

GDÓW -kościół parafialny NMP z częścią gotycką, ambona ,chrzcielnica , dzwon z 1462 r oraz seria obrazów ks. Władysława Warneńczyka

NIEGOWIĆ -kościół parafialny z 1949 r wybudowany z inicjatywy papieża Jana Pawła II, który pracował tu jako wikariusz, co upamiętnia tablica na murze kościelnym oraz odsłonięty w1999 roku pomnik

PIERZCHÓW- miejsce urodzin generała. H. Dąbrowskiego , twórcy legionów polskich we Włoszech i bohatera hymnu narodowego. Fakt ten upamiętnia pomnik z 1872 roku oraz kopiec usypany z ziemi pochodzącej z wielu miejsc Pamięci Narodowej.

HUCISKO-dom pracy twórczej Tadeusza Kantora słynnego na cały świat twórcę teatru CRICOT-2.Obok Kantorówki stoi unikalny pomnik-kilkunastometrowe krzesło z betonu zwane jako Krzesło Kantora

KRAKUSZOWICE -kopiec Kraka II, kurhan

ŁAPANÓW –zalew łapanowski, Kościół pw.św.Bartłomieja z 1529 r.drewniany z XIVI w.Ołtarze późnobarokowe, w nich obrazy zXVI i XVII w. Ciekawa gotycka chrzcielnica z XVI w. i epitafium z XVII w.

Szlak Pięciu Kopców

W gminie Gdów znajduje się 5 kopców związanych z legendami i faktami historycznymi dotyczącymi tych terenów. Każdy z nich "opowiada" o zupełnie innych wydarzeniach. Warto je zobaczyć i zapoznać się z ich historią.

KOPIEC KRAKUSA II W KRAKUSZOWICACH

Spośród wszystkich kopców znajdujących się na terenie gminy Gdów jest niewątpliwie owiany największą tajemnicą. Legenda głosi, iż Krakus - władca państwa Wiślan miał dwóch synów, którzy walczyli ze smokiem. Krak Młodszy, zazdrosny o sukces starszego brata zabił go, a ciało zostało złożone w tym właśnie miejscu. Obecnie kopiec Kraka II ma kształt elipsy i sięga 10 m wysokości. Przez jego środek prowadzi ślad wskazujący na prowadzone tutaj wykopy. W 1905 roku właściciel ziemski kazał rozkopać kurhan, aby sprawdzić czy są w nim skarby, o których głoszą miejscowe legendy. Bogactw nie znaleziono, a po amatorskich pracach została "pamiątka".

KOPIEC W LIPLASIE

Legenda przenoszona z pokolenie na pokolenie przez tutejszych mieszkańców głosi, iż w tym miejscy spoczywają węgierscy żołnierze z armii austriackiej, którzy dowiedziawszy się o wybuchu powstania w swojej ojczyźnie, odmówili posłuszeństwa cesarzowi i wyruszyli do swojego kraju. W Liplasie zdziesiątkowała ich choroba. Pochowani zostali pod dwumetrowym kopcem, uwieńczonym drewnianym krzyżem.

KOPIEC W ZRĘCZYCACH

Historia, podobnie jak w przypadku kopców w Liplasie i Krakuszowicach, nie stwierdziła jednoznacznie pochodzenia tego obiektu. Tutejszym mieszkańcom znane są różne wersje genezy kopca. Jedna z nich głosi, że dziedziczka majątku poleciła usypać wzniesienie, aby z jego szczytu mogła podziwiać Kraków. Kopiec ma wysokość 2,5 metra, po części obudowany jest murem oporowym, a na jego szczycie od 1965 roku widnieje kamienny obelisk upamiętniający żołnierzy zamordowanych przez Niemców w 1945 roku.

KOPIEC W GDOWIE

Mogiła poległych uczestników Powstania Krakowskiego z 1846 roku. Początkowo zwłoki powstańców, które zostały ograbione z ubrań, złożone zostały w bezimiennym grobie. Dopiero po 50 latach godnie pochowano patriotów, którzy zginęli w powstaniu. Obecnie kopiec wznosi się na wysokość 5 metrów, a jego szczyt uwieńczony został pomnikiem - personifikacją płaczącej ojczyzny.

KOPIEC W PIERZCHOWCU
(przysiółku obecnego Pierzchowa)

Jeden z najmłodszych kopców poświęconych gen. Dąbrowskiemu. Kopiec został usypany przez ludność tej miejscowości i okolic. Niestety podczas II wojny światowej kopiec został zniszczony, jednak dzięki staraniom wielu ludzi niedawno udało się go doprowadzić do dawnej świetności. Obecnie kopiec ma 7 m. wysokości i uwieńczony jest obeliskiem. Naprzeciw, w odległości ok. 40 metrów wznosi się drugi, usypany przez ziemiaństwo w drugiej połowie XIX wieku kopiec ku czci Dąbrowskiego, z jego pomnikiem.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.