noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Wyżyna Miechowska

Agroturystyka -noclegi Radgoszcz , Małopolska

AGROTURYSTYKA  Wyżyna Miechowska

33-207 Radgoszcz, ul. Jagiellońska 38

Telefon  (14)-641-43-57
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
Gospodarstwo Agroturystyczne, noclegi w Radgoszczu, Radgoszcz, Małopolska, noclegi,Beskidy, wczasy w górach, wczasy w Beskidach, wakacje Beskidy, wakacje w Beskidach, ferie zimowe, ferie świąteczne, święta w górach, święta w Beskidach, Beskid Niski, wypoczynek Beskidy
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENY DO UZGODNIENIA

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Gospodarstwo agroturystyczne położone w pobliżu rzeki i lasu, z dobrym dojazdem. Właściciele oferują do wynajęcia (we własnym domu) trzy pokoje 2-osobowe, łazienkę, WC, kuchnię oraz pokój dzienny z tarasem. Dla gości przygotowano także osobny dom znajdujący się w obrębie zagrody, w którym do wynajęcia są dwa dwuosobowe pokoje sypialne, pokój dzienny, kuchnia i łazienka. Na ogrodzonym terenie wokół domu znajduje się parking. Gospodyni proponuje wyżywienie - śniadania i obiadokolacje. Na miejscu można kupić jaja, warzywa, owoce sezonowe a po sąsiedzku nabiał i wiejski chleb. Gospodarze zorganizują ognisko, pokazy przyrządzania potraw regionalnych, można tu nauczyć się robienia sznurkowych makram i szycia zabawek, wypożyczyć rowery.

» DODATKOWE INFORMACJE «


» ATRAKCJE «

Warto odwiedzić:

  • Pasmo rzeki Dunajec sprawiło, że płaski teren doskonale nadaje się do weekendowej turystyki pieszo- rowerowej oraz wędkarstwa. Doskonałym narzędziem przeprawy pomiędzy oboma brzegami Dunajca są przeprawy promowe w Otfinowie i Siedliszowicach. Przemieszczając się po miejscowościach gminy mamy okazję podziwiać spuściznę minionych wieków w postaci małej architektury sakralnej, a w większych miejscowościach, jak Łęg Tarnowski, Otfinów, czy Odporyszów odnajdziemy pałac, sanktuarium maryjne, czy muzeum poświęcone pierwszemu lotnikowi. 
  • Pałac w Łęgu Tarnowskim, którego bramy widać już z głównej drogi biegnącej przez Łęg. Wybudowany na zlecenie Józefa Męcińskiego w latach 1885-1892 budynek w swojej formie przemyca elementy neorenesansowe. Otoczeniem pałacu jest kilkuhektarowy park z bogatą roślinnością. Pałac ten spełnia obecnie funkcję gimnazjum.
  • Kościół w Otfinowie -wieś Otfinów kojarzona jest nie tylko z przeprawą promową i zespołem folklorystycznym, to także wieś w której znajduje się monumentalny kościół p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kościół, którego losy naznaczyła wojna, jest świątynią trzynawową utrzymaną w stylu neogotyckim.
  • Sanktuarium w Odporyszowie jest znanym miejscem kultu maryjnego w regionie tarnowskim. Tutaj corocznie w miesiącu wrześniu przybywają tysiące pielgrzymów z całego Powiśla Dąbrowskiego, ale również spoza regionu, by modlić się przed cudownym obrazem koronowanej Matki Boskiej Odporyszowskiej. Budynkowi kościoła towarzyszy zabytkowa dzwonnica i ogrodzenie wraz z kaplicą pochodzące z XVII i XVIII wieku. W odległości około 150 metrów od świątyni, w leśnej scenerii możemy przespacerować się również alejami wzdłuż kapliczek drogi krzyżowej, wyrzeźbionej przez Jana Wnęka.
  • Muzeum im. Jana Wnęka -postać Jana Wnęka jest nierozerwalnie kojarzona z miejscowością Odporyszów. To tutaj ten zdolny chłop zamieszkał, pracował, a co więcej rozwijał pasją awiatora. Trudniący się rzeźbą cieśla wykonał dla parafii odporyszowskiej drogę krzyżową, a także kilkadziesiąt rzeźb przedstawiających sceny z życia biblijnego. Spuściznę Jana Wnęka podziwiać możemy w specjalnie do tego przygotowanej sali, która mieści się tuż obok sanktuarium. Ciekawostką na skalę światową jest również fakt, że Wnęk już w latach 60-tych XIX wieku oddawał się szybownictwu na skonstruowanych przez siebie skrzydłach. Jego loty, które rozpoczynały się z dzwonnicy kościoła podziwiała odporyszowska publiczność. Jego skrzydła pozwalały mu na pokonywanie odległości nawet do 3 km. Ostatni lot z wieży zakończył się tragicznie dla „Ikara znad Dunajca” w roku 1869.
  • Cudowna studzienka w Odporyszowie -łącząc podróż po Odporyszowie w dłuższą podróż nie sposób ominąć miejsca, które związane jest zarówno z historią polski jak i kultem maryjnym. W małej dolinie, na skraju Odporyszowa, znajduje się miejsce „siedmiu cudownych źródełek”., które wytrysnęły w czasie objawienia się Matki Boskiej w czasie potopu szwedzkiego. Obecnie twierdzi się, że woda z jedynego pozostałego źródła ma właściwości lecznicze. Miejsce to, jak i inne pozostałe w Odporyszowie możemy dogodnie zwiedzić piechotą lub podczas wycieczki rowerowej.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.