noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Pogórze Wiśnieckie

DŹWIGAJÓWKA POD LIPAMI - noclegi, Królówka, Małopolska

AGROTURYSTYKA  Pogórze Wiśnieckie

32-722 Królówka, Muchówka 175

Telefon  kontakt e-mail
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.dzwigajowka.webpark.pl/

CHARAKTERYSTYKA:
agroturystyka Królówka, noclegi, pokoje, tanie pokoje, tanie noclegi, Królówka, Muchówka agroturystyka, Muchówka pokoje, Królówka tanie pokoje, Królówka tanie noclegi, Muchówka noclegi, Małopolska, Małopolska agroturystyka, Małopolska pokoje, Małopolska tanie noclegi, Małopolska noclegi, wakacje, urlop, wczasy, weekend, odpoczynek
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik
 Nocleg dla jednej osoby 25.00  zł/doba/osoba
 Pobyt powyżej dwóch dni 20.00  zł/doba/osoba
 Dziecie do lat 2 -  gratis
 Dzieci do lat 7 -  50 %
 Zwierzęta -  gratis

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Nasze gospodarstwo położone jest na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu lasów i rezerwatów przyrody.

Oferujemy do wynajęcia 3 pokoje na piętrze domu z osobnym wejściem. Każdy pokój posiada osobną łazienkę. Do dyspozycji gości również w pełni umeblowany aneks kuchenny.

POKOJE:

 • 1 pokój 2-osobowy (telewizor, radio),łazienka: wanna, umywalka, WC, woda ciepła i zimna przez całą dobę,
 • 2 pokoje 3-osobowe (telewizor, radio),łazienki: kabina prysznicowa, umywalka, WC, woda ciepła i zimna przez całą dobę.

ANEKS KUCHENNY:

 • w pełni umeblowany,
 • w pełni wyposażony w naczynia do gotowania,
 • kompletna zastawa,
 • czteropalnikowa kuchenka gazowa,
 • lodówka.

OGRÓD:

 • Rozległy, ogrodzony ogród wokół gospodarstwa umożliwia rozłożenie namiotów,
 • zaparkowanie samochodu a także korzystanie z grilla.
 • W obrębie ogrodu znajduje się również duża altana(30m kw),
 • drewniana huśtawka, plac zabaw dla dzieci oraz basen do wyłącznej dyspozycji gości.

WYŻYWIENIE:


Właściciele zapewniają pełne wyżywienie oraz dostęp do oddzielnego pomieszczenia kuchennego. W zagrodzie goście mogą zakupić wypiekany na miejscu chleb, warzywa, nabiał i drób,oraz owoce i warzywa.

ATRAKCJE:


 • W okolicy znajduje się wiele cennych zabytków, pomników przyrody, tras turystycznych, miejsc widokowych,
 • Pobliski las obfituje w grzyby i jagody,
 • W obrębie gospodarstwa znajduje się basen kąpielowy (14m x 7m) do wyłącznej dyspozycji gości,
 • Gospodarze dysponują miejscem na zapalenie ogniska lub grila,
 • Możliwość wypożyczenia rowerów na wycieczki po okolicy,
 • Na terenie ogrodu znajduje się plac zabaw dla dzieci z huśtawkami,
 • W okolicy znajduje się wyciąg narciarski,
 • Dla zainteresowanych pokaz pieczenia chleba, wyrobu masła i sera białego,
 • Gospodarze organizują latem przejażdżki konnym zaprzęgiem a zimąkuligi.

» ATRAKCJE «

Bochnia to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast w Małopolsce. Położona jest malowniczo na pograniczu Pogórza Wiśnickiego i Kotliny Sandomierskiej. Pierwsza wzmianka o osadzie pod nazwą Bochnia ("Bochegna") pochodzi z 1198 r. Okres świetności miasta to czasy panowania króla Kazimierza Wielkiego. Ten znakomity gospodarz, zreorganizował bocheńską żupę nadając jej Ordynację górniczą i rozbudowując zamek żupny, w którym wielokrotnie gościł wraz ze swoim dworem.

Kopalnia soli, jako najstarszy zakład wydobywczy w Europie, jest bez wątpienia najcenniejszym zabytkiem Bochni. Jej początki sięgają roku 1248, kiedy to odkryto pokłady soli twardej. W ostatnich latach z powodu znacznego wyczerpania zasobów wydobycie soli wstrzymano i po odpowiednim przygotowaniu część kopalni została udostępniona do zwiedzania jako trasa turystyczna, a w największej z zachowanych komór urządzono sanatorium.

Obecny Kościół św. Mikołaja został wybudowany ok. 1445 r. w stylu gotyckim. Ukoronowaniem pięknej historii kościoła i bocheńskiej parafii było przyznanie przez papieża Jana Pawła II tytułu bazyliki mniejszej w 1999 r. Bocheńska bazylika jest miejscem, w którym występują różnorodne zabytki sztuki sakralnej, od średniowiecza począwszy na czasach współczesnych skończywszy.

Kościół pod wezwaniem św. Leonarda według tradycji zbudowany został w XV wieku i należy do najstarszych i najlepiej dotąd zachowanych gotyckich świątyń drewnianych. tym cenniejszy iż do naszych czasów przetrwał w stanie nieomal niezmienionym. Obszerny kwadratowy rynek stanowi centrum, a zarazem - obok kościoła p.w. św. Leonarda - najcenniejszy zabytek Lipnicy Murowanej. Po środku rynku znajduje się figura bł. Szymona z Lipnicy wzniesiona w 1913 roku. Wiele z domów mieszczańskich w rynku zostało uznane za zabytkowe.

Kamienie Brodzińskiego - rezerwat geologiczno,celem utworzenia rezerwatu było zachowanie malowniczej grupy skał wraz z otaczającym je fragmentem lasu. Skały te stanowią obecnie pomnik przyrody nieożywionej. "Kamień Grzyb" - rezerwat przyrody nieożywionej. Skała ta, o osobliwym kształcie grzyba, ma wysokość 7 m, obwód czapy 26 m, obwód trzona 17 m . Według legendy kamień ten został spuszczony na ziemię przez diabła , który zamierzał zniszczyć nim kościół i klasztor w Winniczu Nowym, lecz pianie koguta udaremniło ten zamiar.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.