noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Jura Krakowsko-Częstochowska

Agroturystyka Agnieszka i Marek Morel - noclegi, pokoje

AGROTURYSTYKA  Jura Krakowsko-Częstochowska

42-425 Kroczyce, Podlesice 20

Telefon  506-155-776
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
Agroturystyka Agnieszka i Marek Morel, agroturystka, noclegi, tanie noclegi, Podlesice noclegi, Podlesice agroturystyka, Kroczyce, Kroczyce tanie noclegi, Kroczyce agroturystyka, Beskidy agroturystyka, tanie noclegi w Beskidach, pokoje Beskidy, góry, tanie pokoje w górach, noclegi w górach, narty, urlop, wakacje, ferie
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Do uzgodnienia

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Zapraszamy wszystkich gości w serce Jury Krakowsko-Częstochowskiej do Podlesic obok Kroczyc.
Tutaj można podziwiać teren pagórkowaty poprzecinany polami, łąkami, lasami i szereg niezliczonych skał mniejszych i większych.
 
Oferujemy:

Do dyspozycji naszych gości posiadamy trzy pokoje z łazienkami.

Dwa pokoje znajdują się na piętrze gdzie na korytarzu jest zlokalizowany w pełni wyposażony aneks kuchenny.
Po prawej stronie znajduje się 4 osobowy pokój, a po lewej 3 osobowy, pokoje są wyposażone w TV.

Na parterze znajduje się pokój z niezależnym wejściem, a w nim łazienka, aneks kuchenny z lodówką i TV.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Przed domem znajduje się altana z grillem oraz parking na samochody.
Na placu z tyłu budynku znajduje się plac zabaw dla dzieci piaskownica z zabawkami oraz drewniany domek, a w głębi drewniana ława z ławkami miejsce na ognisko gdzie można przygotować regionalne prażonki.
 
 
Za ogrodzeniem rozciąga się piękny widok na górę Zborów, gdzie mieści się rezerwat przyrody.

W bliskiej okolicy znajdują się skały szlaki turystyki pieszej i rowerowej oraz basen i wyciąg narciarski.

W odległości do 500 m znajdują się sklepy spożywcze i karczma jak i restauracje, kawiarnie.

» ATRAKCJE «

Podlesice - wieś w województwie śląskim, powiecie zawierciańskim, w gminie Kroczyce na terenie wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Droga Kroczyce - Żarki oddziela wieś od Góry Zborów i Wzgórza Kołoczek, na których znajdują się liczne wapienne ostańce o ścianach pokrytych gęstą siecią dróg wspinaczkowych. W samej wsi znajdują się siedziby kilku szkół wspinania oraz siedziba Grupy Jurajskiej GOPR.

Malownicze tereny Kroczyc, niepowtarzalne krajobrazy, czyste środowisko i zdrowe powietrze, a przede wszystkim spokój, dają możliwość prawdziwego wypoczynku. Miejscowe warunki sprzyjają także aktywnym jego formom. Można tu uprawiać rekreacyjne kolarstwo szosowe, narciarstwo, wspinaczkę skałkową, sporty wodne, biegi terenowe, zawody wędkarskie a także jeździć konno.
Gmina Kroczyce jest najchętniej odwiedzaną na pobyt dwu lub kilkudniowy gminą powiatu zawierciańskiego. Liczba turystów odwiedzających naszą gminę wzrasta z roku na rok, szacuje się, że rocznie odwiedza nasze tereny 50 tys. turystów. Ponadto Gminie Kroczyce przypada prawie połowa miejsc noclegowych powiatu zawierciańskiego. Imprezy organizowane na terenie gminy, takie jak: "Koncerty Noworoczne", "Kroczyckie Wianki", plenery rzeźbiarsko-malarskie, oraz wiele innych imprez promujących naszą gminę, corocznie przyciągają ogromną liczbę gości, z terenu całego kraju.

Walory turystyczne

Gmina Kroczyce leży w zespole parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Położona w obrębie rzek Krztyni i Białki stanowi jeden z najatrakcyjniejszych terenów Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej zwany "Perłą polskiego krajobrazu", zapewnia atrakcje krajobrazowe, przyrodnicze i turystyczne. Występują tu ostańce skalne, jaskinie, malownicze trasy i szlaki turystyczne wiodące przez najpiękniejsze rejony Jury. Na urokliwość krajobrazu gminy wpływa niezwykła szata roślinna. Obok gruntów typowych dla rejonów górskich znajdują się tu stanowiska ciepłolubnej roślinności stepowej, bagiennej i wodnej. Jest to również teren obfitujący w owoce leśne, a przede wszystkim w grzyby. Dla ornitologów to ptasi raj!
Na Krztyni i Białce w sąsiedztwie kompleksów leśnych zlokalizowane są zbiorniki wodne, tak nieliczne na obszarach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
W obrębie Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych na terenie naszej gminy wyróżniono obszary podlegające szczególnej ochronie, są to: Park Krajobrazowy "Orlich Gniazd". Obszar chronionego krajobrazu stanowiący strefę ochronną-otulinową parku i rezerwat geologiczny "Góra Zborów".
Na zachód od Kroczyc rozciąga się pasmo wzniesień, które z racji znajdujących się na nich wielu ostańców skalnych nazwano Skałami Kroczyckimi. Najwyższym z nich jest Góra Zborów-Berkowa o wys. 462m n.p.m., będąca jednym z największych skupisk skał wapiennych na terenie Jury. Przybrały one różnorodne kształty przypominające postacie ludzkie i zwierząt, budowli. Znajduje to odzwierciedlenie w nadawanych skałom nazwach np. Zakonnica, Duży Wielbłąd, Biała Baszta. Na północ od Góry Zborów wznosi się Góra Kołoczek z pokrytym lasem grzbietem, którego grań tworzą przepiękne ostańce z Wielkim Dziadem na czele. Pomiędzy obydwoma górami wije się wiele dróg i ścieżek, a z uwagi na bardzo interesujący i malowniczy teren poprowadzono tu kilka szlaków turystycznych, ułatwiających poruszanie się w terenie i dotarcie do najciekawszych miejsc.

Polecamy do zwiedzania:

 • Rezerwat Przyrody "Góra Zborów" - 462,5 m n.p.m., uznana za najpiękniejsze na wyżynie skupisko skał wapiennych o fantastycznych kształtach.
 • XIX-wieczny Kościół Pw. św. Jacka i Marii Magdaleny, znajduje się w Kroczycach. Główny ołtarz zrobiony jest z kalcytu w kształcie Groty z Lourdes, w bocznych nawach obrazy z XVIII wieku. Plebania murowana i zabudowania gospodarcze z przełomu XIX i XX wieku. Cmentarz parafialny z początku XIX wieku. Kaplica cmentarna z końca XIX wieku.
 • Parafia Rzymsko-Katolicka Pw. M.B. Częstochowskiej w Pradłach. W nawie głównej kościoła kapliczka z 1928r. Kolejne części kościoła dobudowywane w latach 1934, 1939-chór, 1957-zakrystia. Wygląd ostateczny-1972r, remont generalny w 1984r. Plebania drewniana z 1935r. Parafia ustanowiona w styczniu 1934r. Cmentarz parafialny przy ul. Pilickiej powstał w 1934r.
 • Parafia Rzymsko-Katolicka w Sokolnikach Kaplica Pw. Miłosierdzia Bożego w Dobrogoszczycach. W kaplicy znajdują się relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
 • Jaskinia Głęboka - długość 160m, deniwelacja 16,5m, wysokość otworu 380m n.p.m. Jaskinia turystyczna, ogólnodostępna, poziomy układ korytarzy. Zwiedzanie bez trudności. Szata naciekowa została zniszczona w wyniku eksploatacji kalcytu. Jaskinia znajduje się w Kruczych Skałach.
 • Jaskinia Wielkanocna - długość 70m, głębokość 16m, otwór pionowy, wysokość otworu 380m n.p.m. Jaskinia rozpoczyna się pionową studnią o głębokości 12m. Dostępna wyłącznie przy użyciu sprzętu alpinistycznego.
 • Jaskinia Piaskowa - długość 60m, wysokość otworu 365m n.p.m. jaskinia o rozwinięciu pionowym.
 • Jaskinia Wielka Studnia Szpatowców - długość jaskini 58m, głębokość 36,5m, wysokość otworu 405m n.p.m. Na głębokości 17m znajduje się 19 metrowej głębokości studnia. Jaskinia pionowa dostępna wyłącznie przy użyciu sprzętu alpinistycznego.
 • Jaskinia Sulmowa - długość 46m, głębokość 11,5m. Jaskinia o rozwinięciu pionowym, występują studnie 3m i 5m.
 • Jaskinia w Kroczycach - długość jaskini 60m, deniwelacja 11m, wysokość otworów 395m i 401m n.p.m. Jaskinia o rozwinięciu pionowym. Odkryta w 1937r przez poszukiwaczy kalcytu. Odkryto w niej kości ludzkie i zwierzęce oraz fragmenty ceramiki. Ciekawostką jaskini jest to, że odkryte kości były zalane częściowo polewą naciekową. Wiek wykopaliska określany jako 2000 lat. Przypuszcza się, że jaskinia była cmentarzyskiem, do którego przez górny otwór-komin wrzucano zwłoki w czasie epidemii.
 • Jaskinia Żabia - długość jaskini 59m, głębokość 18,5m, wysokość otworu 406m n.p.m. Jaskinia ma charakter studni, dostępna jest wyłącznie przy użyciu sprzętu alpinistycznego. Występują tu kawałki wapienia i kalcytu.
 • Jaskinia Berkowa - długość 54m, wysokość otworów ok. 405m n.p.m. Jaskinia trudna do zwiedzania ze względu na zaciski. Posiada dwa otwory po przeciwnych stronach Góry Kołoczek.
 • Rezerwat Góra Zborów - rezerwat przyrody nieożywionej o powierzchni 45ha. Obejmuje dwa najbardziej skaliste wzgórza - Górę Zborów i Kołoczek. Występują tu interesujące formy skalne: iglice, turnie oraz zwietrzenia krasowe w postaci grot, jaskiń i zapadlisk. Spotkać tu również można ciekawą roślinność kserotermiczną. W szczytowej partii Kołoczka rośnie goździk siny (roślina alpejska) oraz na południowych stokach Góry Zborów mącznica lekarska.
 • Góra Zborów jest jednocześnie najwyższym wzniesieniem w byłym województwie częstochowskim (462m n.p.m.) i stanowi znakomity punkt widokowy.

» MAPA «





© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.