noclegi Małopolska
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Podgórze Bocheńskie

Agroturystka Zakliczyn -noclegi Małopolska

AGROTURYSTYKA  Podgórze Bocheńskie

32-840 Zakliczyn, wieś Faściszowa nr 116

Telefon  601-500-047
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaMalopolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
narty, góry, wczasy, urlop Zakliczyn, Gospodarstwo Agroturystyczne, wakacje, wypoczynek w Małopolsce, tanie pokoje, pokoje Zakliczyn, pokoje gościnne Zakliczyn, agroturystyka, ferie w górach, ferie zimowe, ferie zimowe w górach, święta w górach, sylwester w górach, kolonie w górach, wyciągi narciarskie, gospodarstwo agroturystyczne, Zakliczyn
Piktogramy
Aneks kuchenny Udogodnienia dla niepełnosprawnych łącze internetowe Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENY DO UZGODNIENIA

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Serdecznie zapraszamy na niewyczerpujące wędrówki po wzgórzach i wzdłuż dolin malowniczych potoków i rzek połączone ze zwiedzaniem miejsc, które warto zobaczyć.

Zapraszamy amatorów pieszych wędrówek – na szlaki turystyczne prowadzące leśnymi dróżkami, które dadzą Wam wytchnienie i będą znakomitą okazją do kontaktu z naturą; amatorów ciszy i spokoju – miłośników przyrody; wędkarzy na wszelkiego rodzaju ryby w Dunajcu, górskich potokach i pobliskich jeziorach: Czchowskim i Rożnowskim;  miłośników koni i jazdy w siodle oraz bryczkami; miłośników fauny i flory, szczególnie grzybiarzy.
Gości przyjmiemy w domu murowanym, wolno stojącym, w pięciu pokojach dwu- i trzyosobowych, każdy z osobną łazienką, zapewniając, jeśli sobie tego życzą, wyżywienie. Zapraszamy

» ATRAKCJE «

Zakliczyn – miasto i siedziba gminy Zakliczyn w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie) na prawym brzegu Dunajca. Zakliczyn leży na Pogórzu Rożnowskim  w dolinie (206-250 m n.p.m.) na płaskim, szerokim i otwartym w kierunku północnym terenie, między dolnym biegiem rzeki Paleśnianka i potoku Wolanka w otoczeniu zalesionych wzgórz o wysokości od 300 do 503 m n.p.m.

Miejscowość posiada drugi co do wielkości w województwie rynek (170 na 100 m) z odrestaurowanym Ratuszem.

Zakliczyn jest ośrodkiem administracyjno-usługowym dla okolicznych wiosek i posiada niezbędne instytucje użyteczności publicznej.

Zabudowę niegdyś "Białego Miasteczka" dziś stanowią w zdecydowanej większości domki jednorodzinne skupione wokół 22 ulic i zamieszkane obecnie przez około 1600 mieszkańców.

Zabytki 

 • układ urbanistyczny, XVI-XIX,
 • kościół par. p.w. św. Idziego, 1739-68,
 • cmentarz przykościelny, nr rej.: j.w.
 • zespół klasztorny reformatów, poł. XVII-XIX, (w którym przebywał pod koniec życia i tu zmarł w 1881 r. werbownik ochotników do powstania 1863 r. powstaniec, więzień, ks. Euzebiusz Teofil Chojnacki - ojciec Alojzy).
 • kościół p.w. MB Anielskiej, 1651-1650
 • klasztor, XVII, 2 poł. XIX,
 • cmentarz wojenny Nr 293 z I wojny swiatowej, 1915-16,
 • ratusz, pocz. XIX, nr rej.: A-270 z 25.10.1985
 • dom, ul. Mickiewicza 23, drewn., 1763,
 • dom, ul. Mickiewicza 12, drewn., 1858,
 • dom, ul. Mickiewicza 35, drewn., 1 poł. XIX,

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznaMalopolska.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.